Category archive

GÜNDEM

Gazete Jurnal Penguen sayısı ile çıktı! “Siyaseti bırak Penguene bak”

KATEGORİ: GÜNDEM

Gazete Jurnal, okurlarının karşısına bu kez Penguen sayısı ile çıktı. Gazete Jurnal’in 15 şubat cuma baskısında (bugün) Penguenlerin, barışık yaşam biçimine yer verildi. Penguenlerin insanlığa ibret yaşamları, “Siyaseti bırak, Penguene bak” dedirtti.  

DEVAMI İÇİN

Biber ve patlıcanın ateşi düştü! Daha da düşer mi?

KATEGORİ: GÜNDEM

Geçen hafta kilosu 15 lira dan satılan biberin ateşi düştü. Daha önce demet ile satılan yeşil biberin kilosu bugün 10 liradan satılıyor. Pazarın diğer zam şampiyonu olan patlıcanın fiyatı ise 12 liradan 7 liraya düştü. Fiyatların düşmesinde ki en büyük etkenin de Bursa haline giriş ücretlerinde yapılan yüzde 75-80 oranındaki indirim olarak gösterildi.

DEVAMI İÇİN

Bursa’da hal girişi yüzde 75-80 ucuzladı

KATEGORİ: GÜNDEM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hal giriş ücretlerinin 31 Mayıs’a kadar yüzde 75-80 oranında indirildiğini duyurdu.

DEVAMI İÇİN

Bursa’nın siyah altını incir tescillendi

KATEGORİ: GÜNDEM

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Tarım A.Ş. adına tescilli Bursa Siyah İnciri, ‘BlackBursa’ markasıyla uluslararası pazarlarda alıcı bulurken, Bursa Siyah İncirine ‘Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ de alındı. Tarım A.Ş destekleriyle belgeyi alan Bursa Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği yöneticileri, tescil belgesini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sundu.

DEVAMI İÇİN

Ayasofya hep camiydi müze hiç olmadı dedi ama..

KATEGORİ: GÜNDEM

İznik Kent Konseyinin düzenlediği bilgilendirme toplantısında konuşan Unesco İznik Alan Başkanı Mimar Doç. Dr. Murat Taş, “İznik Feth edildikten sonra Ayasofya, tarihin de hiç bir zaman müze olmadı. Hep cami olarak kaldı” dedi. Taş’ın bu tezini müze tabelası ve Prof. Dr. Akyürek’ in makalesi çürüttü. 

DEVAMI İÇİN

1 2 3 167
YUKARI ÇIK
muhasebe programları