Android 6.0 Güncelleştirmesi hangi Lenovo cihazlar için yayınlanacak?

TEKNOLOJİ

Lenovo cihazlarına özel olarak Android 6.0 Güncelleştirmesi yayınlanacak olduğu kesin olsa da nasıl cihazlar olacağı ise merak konusu.

Android‘in en son sürümü olan Marshmallow 6.0 güncellemesini diğer üreticiler cihazlarına yeni dağıtmaya başlarken Lenovo‘da şirket içerisinde yaptığı bir toplantıdan sızdırılan görsel sayesinde hangi modelin Android 6.0 güncellemesi alacağını ortaya çıkardı. İlk etapta Lenovo K3 Note modelinin 2016 yılının Ocak ayın’da  bu güncelleştirmeyi alacağını görmekteyiz. Diğer modeller ise aşağıda ki listede yer almakta.

Lenovo Vibe X3 (2016-Mart Ayı)

Lenovo Vibe P1 (2016-Mart Ayı)

Lenovo A7000 (2016-Nisan Ayı)

Lenovo Vibe S1 (2016-Mayıs Ayı)

Listede de belirttiğimiz gibi güncellemelerin herhangi bir aksaklık olmadan belirtilen tarihlerde Lenovo tarafından yayınlanması bekleniyor.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile gelecek olan temel özelliklere kısaca bakacak olursak;

Doze Mod

Doze Mod sayesinde telefonunuz da uzun bir süre işlem yapmadığınızda otomatik olarak devreye girer ve gereksiz pil, veri harcayan uygulamaları sonlandırarak telefonunuzun pil süresini uzatır.

Google Now On Tap

Home düğmesine uzun süre basılarak açılan özellik, Marshmallow ile gelen önemli özelliklerden birisi. Now on Tap sayesinde dinlediğiniz müzik, seyrettiğiniz film, bulunduğunuz mekan gibi birçok şey hakkında hızla bilgi alabiliyorsunuz.

Uygulama İzinleri

Güncelleme ile beraber artık uygulama izinlerini yükleme sırasında değil, yükledikten sonra gerektiğinde soruyor. Böylece kullanıcılar kullandıkları uygulamalarda hangi özeliklere izin verdiklerini ve uygulamanın hangi verilere ulaşabildiğini daha net anlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.