OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Arslan’ın Ankara teması

MANŞET/SİYASET

İznik Ak Parti teşkilatında neler oluyor? Mahmut Hersek başkanlığında toplanan yönetim kurulu toplantısında Teşkilat başkanlığından alınan Metin Arslan’ın ertesi gün Ankara’ya gittiği söyleniyor. Arslan’ın yeni kabine de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na getirilen eski Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile parti içinde ki değişimi paylaştığı iddia ediliyor.

NE OLMUŞTU

AK Parti ilçe başkanı Mahmut Hersek başkanlığında geçtiğimiz gün parti binasında bir toplantı yapıldı. Toplantı da yürütme kurulu dahil, başkanlıklar da değişime gidildi. Bu değişimin neden yapıldığı şimdilik sır gibi saklanıyor.

ÇELİK MÜDAHALE EDER Mİ?

Eski teşkilat başkanı şimdi ise Dış işler Başkanı olan Metin Arslan’ın dengeleri değiştirmek üzere Çelik ile görüşme yaptığı iddia ediliyor. Parti içi değişim de ilçe başkanı Mahmut Hersek’e olan tutumun negatif olduğu söyleniyor. Çelik ile yapılan görüşme sonrasın da Hersek’in koltuğu sallanır mı? İşte bu sorunun cevabı ise hayır!

KURTULMUŞ DESTEKLER!

Nedenine gelince;  siyasi kulisler, Başbakan yardımcısı olan Numan Kurtulmuş’un Hersek’i destekleyeceği görüşü hakim. Yani, Mahmut Tamer Hersek’in içeriden ve dışarıdan devrilmesi zor görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON MANŞET

istanbul hava durumu smok alien smokal85 ayak mantarı Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT