Başkan Usta: 15 temmuz ihanetini ve hainleri asla unutmayacağız

KATEGORİ: GÜNDEM


İznik’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları kapsamında bugün saat 20.00’da 15 Temmuz Milli Birlik yürüyüşü, ilçe kaymakamlık önünden başladı. İznikliler, Milli İrade Meydanına kadar kortej eşliğinde yürüdü.

Program, sela okunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından 15 Temmuz gazilerinden Serdar Karataş yaşanan o geceyi anlattı.

15 Temmuz’da yaşanan ihaneti ve hainleri asla unutmayacaklarını vurgulayan İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, ” Bugün idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize, cesaret ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyor, Allah’tan uzun ömürler diliyorum. Bir asır önce ya istiklal ya ölüm parolasıyla Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandıran Türk Milleti, 15 Temmuz’da, gün vatana sahip çıkma günüdür diyerek vatana sahip çıkmış, alçaklara vatan toprağını dar etmiştir. İstiklal Harbi nasıl yeni bir dönemi başlatmışsa, 15 Temmuz da yeni kapılar aralamış, bağımsızlığımızı korumanın yanında, milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştirmesinde de dönüm noktası olmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu bereketli topraklar; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i, henüz 15’ inde olan Halil İbrahim Yıldırım’ı, Engin Tilbaç’ı da bağrından çıkarmıştır. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Milletimiz, o gece, tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Rabbim bu birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Rabbim, vatanımızı her türlü saldırıdan, her türlü ihanetten korusun. Rabbim, bu aziz millete bir daha 15 Temmuz benzeri travmalar yaşatmasın” dedi.

Programa İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcısı Olgun Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tuncay Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Bektaş, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Asil, İlçe Müftüsü Üzeyir Yavaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Çetin, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Belediye Daire Amirleri ve halkın katılımı ile gerçekleşti. Program 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü anlatan sinevizyon gösterisi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from GÜNDEM

YUKARI ÇIK
Mobilya Takımları | Fur Coats | destek patent | canlı bahis siteleri