BURULAŞ İznik Gölüne Vapur Seferleri Düzenleyecek

KATEGORİ: GÜNDEM/MANŞET


burulas
İznik Gölünde düzenlenecek vapur seferleri ile ilgili olarak, yapılacak olan iskele yerlerini belirlemek üzere yer tespitinde bulunan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ve BURULAŞ Deniz İşletme Müdürü Turgut Eraydın, İznik Merkez olmak üzere İznik Boyalıca mahallesi ve Orhangazi bölgesinde kurulacak alanları tespit ettiler.
Belediye Başkanı Osman sargın ile bir araya gelen BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ve BURULAŞ Deniz İşletme Müdürü Turgut Eraydın ile yapılan görüşmeler doğrultusunda bu projenin 2015 yılı içersinde start alacağı bildirildi.

İznik Gölünü turizme kazandırmak için çeşitli girişimlerde bulunduklarını belirten İznik Belediye Başkanı Osman Sargın  konu ile ilgili olarak;
“Artık İznik, turizm ve seyahat için bir vapura kavuşuyor. İznik’te kayıkhane dediğimiz tesiste bir iskele Boyalıca’da bir iskele Orhangazi’de bir iskele ve Göllüce Veya Müşküle’de bir iskele olmak üzere 4 iskele ile vapur seferleri yapılacak. Vapur seferleri turizm gezme amaçlı ve aynı zamanda eğlence amaçlı kullanılacak. Kardeşlerimizin nikah ve düğün törenleri bu vapur içerisinde yapılabilecek. İznikliler bu yıl içerisinde yıl sonuna doğru bu hizmetlerden yararlanmaya başlayacaklar.
Böylesine güzellikler içerisinde olan İznik’te, İznik gölüne de böyle bir etkinlik yakışırdı. Sağolsun Büyükşehir belediye başkanımız Recep Altepe bu projemizi baştan beri destekliyordu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*