Çalışkan’dan 24 Kasım mesajı: Öğretmenlik onurlu bir meslektir!

GÜNDEM

CHP İznik Belediye Başkan Aday Adayı Asiye Çalışkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı. Öğretmenlerin milletimiz geleceği için büyük bir önem taşıdığının altını çizen Çalışkan, mevcut siyasal iktidar karşısından öğretmenlerin yaşadığı sorunlara da değindi.

Çalışkan’ın açıklaması şöyle:

Öğretmenlerimiz; Cumhuriyetimizin ilk yıllarından günümüze kadar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve umudun öncüleri olarak toplumun bütün kesimlerine dokunan örnek insanlar olmuşlardır.

Geleceğimizin temel taşı olan, milletimizin geleceğinde büyük önemi bulunan, gelecek kuşaklarımızı büyük bir özveriyle yetiştiren; böylelikle geleceğin sağlam temeller üzerine oluşturulmasına katkıda bulunan öğretmenlerimiz üstlendikleri bu kutsal görev nedeniyle milletimizin gözünde her zaman özel ve saygın bir konum edinmişlerdir.

“MUHALİF ÖĞRETMENLER, SAKINCALI ÖĞRETMEN GÖRÜLEMEZ”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Başöğretmen Atatürk; eğitim ve öğretimin ülke kaderinde oynadığı rolü çok iyi değerlendirmiş, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak anlayış ve gücü öğretmenlerde bulmuştur. Başöğretmen Atatürk “Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli, yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler. Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır!” diyerek öğretmenlere verdiği önemi bu sözler ile vurgulamıştır.

Kaliteli bir eğitimin olmazsa olmazı konumunda bulunan öğretmenlerimiz; maddi ve manevi olarak rahat, özgür ve bağımsız olmaları gerçeğine rağmen geçmişten gelen sorunları çözülemediği gibi bugün de yeni sorunlarla karşı karşıya bırakılmaktadırlar. Atanamama, kadrosuzluk, maaş yetersizliği, mevcut siyasi iktidara muhalif olan öğretmenlerin Hükumetin gözünde sakıncalı görülmesi, son dönemlerde öğretmenlerimize değer verilmemesi vs. bunlardan sadece birkaçıdır.

“ÖĞRETMENLİK ONURLU BİR MESLEKTİR!”

Ülkemizde yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen bizler, öğretmenlerimizin; ulusumuzun en büyük kazanımı olan Cumhuriyet’in değerini özümseyerek, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinden ayrılmayarak, laik ve demokratik kuşaklar yetiştirme görevini yerine getireceklerinden hiçbir kuşku duymuyoruz.

CHP İznik Belediyesi Başkan Aday Adayı olarak başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anarken; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden, onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.