Cezmi Ersöz, Murat Dalkılıç'ı mahkemeye verdi!

Cezmi Ersöz, Murat Dalkılıç’ı mahkemeye verdi!

MAGAZİN

Yazar – şair Cezmi Ersöz, ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç’ı mahkemeye verdiğini söyledi. Aranjör Emrah Karaduman’ın albümünde yer verdiği ve ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği şarkı mahkemelik oldu. İşte Murat Dalkılış ve şair Cezmi Ersöz arasında yaşananlar..

Aranjör Emrah Karaduman’ın albümünde yer alan ve Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği ’40 Yılda Bir Gibisin’ şarkısı, mahkemelik oldu. Parçanın isminin, 1997 tarihli kitabından alındığını söyleyen yazar-şair Cezmi Ersöz, ünlü şarkıcıyı mahkemeye verdi.

Dalkılıç’ın, şarkının isminde ve içinde geçen bu sözler için Ersöz’den izin almadığı belirtilirken, konunun Dalkılıç’ın avukatına anlatıldığı, ünlü şarkıcı ve avukatının durumu düzelteceklerini söylemelerine rağmen herhangi bir girişimde bulunmadıkları ifade edildi.

Cezmi Ersöz’ün, ’40 Yılda Bir Gibisin’ eserini şair Nilgün Marmara’ya ithaf ettiği de belirtildi.

Murat Dalkılıç kimdir, Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. ilk ve orta öğretimini Kuşadası’nda tamamladı. O dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu. 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurdu ve grubun solistliğini üstlendi.

17 yaşında Kuşadası’nda daha lisedeyken profesyonel basketbolcu oldu. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karabarlarda gitar çalarak başlayan müzik kariyerine başladı.

2008 yılında ilk albümü “Kasaba”yı çıkardı. İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükselmiştir.

Piyano eğitimi de alan Murat Dalkılıç, İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Ardından 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

Uganda‘da inşaatı gerçekleştirilecek; içeriğinde okul, hastane, aşevi ve meslek okulu olacak yapı için, Kimse yok mu? derneği ve Samanyolu Haber televizyonu tarafından başlatılan hayır kampanyası çerçevesinde, “İnsanlık Ölmedi” isimli Samanyolu Haber TV’de Ağustos 2011′de yayınlanan programda sanatçı telefonla yardım toplamıştır. Gece boyu süren; Kayahan, Seda Sayan, Ümit Sayın, Erhan Güleryüz, Murat Kekilli, İbrahim Erkal, Vatan Şaşmaz, Tolgahan Sayışman ve Erhan Ufak vd. ünlülerle beraber Dalkılıç’ın da telefonla hayırseverlerle görüştüğü kampanyada yardım toplanmıştır.

Ödülleri :
2009 – Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2009 – Boğaziçi Üniversitesi Medya ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2010 – Pal Fm Müzik ödülleriEn İyi Canlı Sahne Performansı
2010 – Kra Sarkı “Kasaba”

Albümleri :
2008 – Kasaba
2009 – Pardon
2009 – La Fontaine
2010 – Merhaba
2012 – Bir Güzellik Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.