CHP suç duyurusunda bulundu

GÜNDEM, MANŞET

İznik Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü, “Terör örgütüne yardım ve yataklık” suçundan hükümet üyeleri ve bürokratları hakkında İznik cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.
CHP ilçe başkanı Ayan Özer ve yönetim kurulu üyeleri, bugün saat 14.00’da İznik adliyesine giderek, Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet üyeleri Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, MİT müsteşarı Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında “Terör örgütüne yardım ve yataklık” suçundan nöbetçi cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundular.
Adliye çıkışında basın açıklaması yapan başkan yardımcısı Mehmet Akyüz, “Ülkemizde yopunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. Çözüm Süreci adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir.
Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır. Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına istanbul escort göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri ‘Terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçunu oluşturmaktadır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.