Çil: Çalmadık, çırpmadık, aile partisi yapmayacağız!

KATEGORİ: SİYASET


31 Mart yerel seçimlerin de İznik belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Ali Çil, AK Parti ilçe başkanlığında çarpıcı ifadeler kullandı.  İznik’in deneyimli siyasetçisi Ali Çil, bu akşam kalabalık bir gurup ile AK Parti İznik İlçe Başkanlığına giderek, Başkan Halil İbrahim Gökbulut’a belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti. Gökbulut, Çil’e ‘efsane başkan’ diye hitap ederek, başvuru dosyasını teslim aldı.

GANİMET PEŞİNDE OLMAYACAĞIZ

Belediye başkanı olduğu dönemde “Ne zamandan ne günden çaldık, çalmadık, çırpmadık, aile partisi haline getirmedik, herkese eşit davrandık partimize yük olmaya değil yük almaya geleceğiz. O na bir rant kapısı veyahutta hazine bulmuş gibi, ganimet peşinde olmayacağız” dedi.

ÖNEMLİ BİR SEÇİM BU

Bir milletvekilinin, “Sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan biraz sert durmasın, şuan pusu da yatan bir sürü kasketli bir takım insanlar var” sözlerini hatırlatan Ali Çil, konuşmasına şöyle devam etti.
“Eğer biz bura da güçlü olursak bu son seçim de, gerçekten önemli bir seçim bu. Soğan ekmek yiyelim, midemize taş basalım. Davamıza, partimize, milletimize öncelikli olarak hizmet anlayışını ön plana çıkaralım.”
2009 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden seçilerek İznik’in Boyalıca Beldesi Belediye Başkanı olan Ali Çil, 2010 yılının sonların da Numan Kurtulmuş’un Genel Başkanı olduğu Has Parti’ye geçti. Ali Çil, daha sonra 2012 yılında Numan Kurtulmuş ile birlikte Ak Parti’ye katıldı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from SİYASET

YUKARI ÇIK
izmir Klima Servisi destek patent canlı bahis siteleri