Derya Özkaya Matraş Facebook Türkiye Direktörü oldu

Derya Özkaya Matraş Facebook Türkiye Direktörü oldu

TEKNOLOJİ

Sosyal medya devi Facebook yaptığı açıklama ile Derya Özkaya Matraş’ı Facebook Türkiye Ülke Direktörü olarak atandığını duyurdu. Facebook Türkiye Direktörü olan Derya Özkaya Matraş ise Türkiye ekibine liderlik edecek. Derya Özkaya Matraş’ın haberi ise sosyal medyada geniş yer buldu.

Sosyal Medya dünyasının adeta tekeli konumunda olan Facebook, Türkiye ağında da önemli değişikliklere imza attı. Facebook’un yeni Türkiye Ülke Direktörü konumuna yeni bir isim getirildi. Facebook yaptığı açıklama Türkiye Direktörlüğüne Derya Özkaya Matraş‘ın atandığını duyurdu. Şirketin Londra ofisinde görev yapacak olan Matraş, Facebook bünyesindeki Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik edecek.

DOĞAN HOLDİNG’DEN FACEBOOK’U AİLESİNE UZANAN YOLCULUK

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde alan Matraş, Columbia Business School’da MBA derecesini tamamladı. Daha önce Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı. Matraş, Facebook’a katılmadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

Yeni rolü ile ilgili heyecanını dile getiren Derya Özkaya Matraş; “Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık – ve bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı. Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum; fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici. Facebook ülkemizde çok yaygın olarak kullanılıyor ve bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleri ile birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Derya Özkaya Matraş Kimdir?

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Derya Özkaya Matraş, daha sonra Columbia Business School‘da okudu. Buradaki eğitim hayatını MBA derecesi ile tamamlayan Matraş, sırasıyla Oliver Whyman, McKinsey & Company gibi sektöründe lider olan uluslarası şirketlerde çalıştı. Faceook hayatı öncesinde Doğan Holding bünyesinde çalışma hayatını sürdüren Matraş, son olarak Facebook Türkiye Ülke Direktörü görevine atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.