Devlet Bahçeli Anjiyo geçirdi! Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu nasıl?

GÜNDEM, SİYASET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli anjiyo oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu iyi olduğu ifade edildi. Bahçeli’nin sağlık durumu ile ilgili önümüzdeki dakilarda bir açıklama yapılması bekleniliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin anjiyo olduğu açıklandı. Akşam saatlerinden son dakika olarak geçilen haber sonrasında MHP’den bir açıklama gelmez iken, genel başkanın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin rutin sağlık kontrolleri çerçevesinde özel bir klinikte kontrol anjiyosu yapıldığı açıklandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, medyada yer alan haberlerin gerçekle bağının olmadığı belirtildi. Yalçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli, rutin sağlık kontrolleri çerçevesinde özel bir klinikte kontrol anjiyosu yaptırmıştır. Daha önceden planlanan bu tedavi süreci başarıyla tamamlanmıştır. Sayın Genel Başkanımızın sağlık durumu iyi olup, istirahat halindedir. Medyada yer alan spekülasyona dayalı haberlerin gerçekle bağı olmayıp, bu tip haberlerin dikkate alınmaması önemle rica olunur.”

Devlet Bahçeli kimdir?

1948 yılında Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde doğdu. Fettahoğulları olarak bilinen geniş ve köklü bir aileye üye olan Bahçeli, ailenin 4 çocuğundan biriydi. Babasının ilk evliliğinden olan 2 kardeşi vardır

İlk öğrenimini memleketi Osmaniye’de 7 Ocak İlkokulu’nda tamamladı. Ailesi varlıklı olduğu için üniversiteye kadar tahsilini özel okullarda sürdürdü. Ortaokulu Servet Bahçeli adında, kendisinden üç yaş büyük abisiyle Adana’da Özel Çukurova Koleji’nde yatılı okudu. Lise eğitimi için İstanbul’a akrabalarının yanına gitti. Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı. Lise ikinci sınıfta Etiler’deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da yine bu okuldan aldı.

Üniversite hayatı (1967-1971)
Devlet Bahçeli, 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni (Şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) kazandı ve dış ticareti okumaya başladı. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin genel başkanı Alparslan Türkeş’in seminerlerine gitmeye başladı. Ardından akademide Ülkü Ocakları’nı kurdu. 1970-1971 yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Bahçeli, bir yandan aktif olarak siyasi faaliyetleri yürütürken, diğer yandan da akademik çalışmalarını devam ettirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.