Tag archive

dere

Derelerden su alan çiftçiye müjdeli haber

KATEGORİ: GÜNDEM

Devletin hüküm ve tasarrufunda olan dereden tarlasını sulayan çiftçiye müjdeli haber Yargıtay 3. Hukuk Dairesi’nden geldi. Emsal teşkil eden kararda dereden tarala sulamak için su alan çiftçiler yargılanamayacak.

DEVAMI İÇİN

Bu bir felaket Çakırca Karasu Deresi zehir akıyor

KATEGORİ: YAŞAM

İznik’in Çakırca Karasu Dersinde çevre felaketi yaşanıyor. Çiftçilerin bilinçsizliği tatlı su kaynaklarını zehire dönüştürüyor. Karasu deresinden çekilen bu fotoğraf katliamın belgesi. Kullanılan zirai ilaçların kutuları derenin içerisinde yüzüyor.

DEVAMI İÇİN

HES, Rize’de dereleri kuruturken, İznik’te de benzer durum yaşanır mı sorusu gündeme geldi

KATEGORİ: GÜNDEM

İznik’in 14 kilometre kuzeyinde Karadere üzerinde inşa edilecek barajla birlikte verimli tarım arazileri de suya kavuşacak. Toprak yeşerecek, çiftçinin geliri de artacak, kısacası yüzler gülecek.

DEVAMI İÇİN

Kesilen ceza dudak uçuklattı

KATEGORİ: GÜNDEM/MANŞET

İznik Gölüne dere kanalıyla çorak suyu kimin saldığı hala bulunamadı. Gölü ve dereyi kirletene öyle bir para cezası varki. Bunun bir örneği Kocaeli’nde yaşandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Kızıldere’ye atık bırakan firmayı tespit etti. Firmaya ise 613 bin TL para cezası kesildi. 9 Eylül’de Başiskele Kirazlıdere’den etrafa yayılan koku vatandaşları rahatsız ederken, Çevre ve Şehircilik…

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
izmir Klima Servisi destek patent canlı bahis siteleri