Tag archive

istanbul

CHP’den öğrencilere İstanbul seçimi için ulaşım desteği

KATEGORİ: SİYASET

CHP Bursa Gençlik Kolları, “Gençler demokratik hakkını kullansın, ulaşım dert olmasın” sloganı ile 23 haziran da İstanbul’a yola çıkıyor.

DEVAMI İÇİN

O dünya fuarında İznik yoktu

KATEGORİ: GÜNDEM

Yıllardır İstanbul’da düzenlenen uluslararası turizm fuarında bu kez İznik yer alamadı. Fuarda İznik standının olmayışı sosyal medya da tepki çekti. 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’ İstanbul’da başladı.

DEVAMI İÇİN

Ercan’dan korkutan açıklama “Büyük depreme 27 yıl kaldı”

KATEGORİ: GÜNDEM

Deprem bilimci Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremine kabaca 27 yıl kaldığını öne sürdü. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremin en çok Bostancı- Eminönü, Eminönü-Büyükçekmece arasında etkili olacağını belirtti.

DEVAMI İÇİN

İstanbul depremi eli kulağında! Uzmanlar: Bu tam bir felaket olabilir

KATEGORİ: GÜNDEM

Yarın 17 Ağustos depreminin 18’inci yıldönümü. Beklenen İstanbul depreminin eli kulağında. Uzmanlara göre büyük deprem kapıya dayandı. Kesin tarih verilemese de 2030 yılına kadar ortalama 7.2 büyüklüğünde bir deprem tehdidi altındayız. Prof. Dr. Celal Şengör’ün deyişiyle, “Türkiye’nin durumu deprem açısından bakıldığında tam bir felaket ve bu felaket geldiğinde Türkiye bağımsızlığını kaybedecek…”

DEVAMI İÇİN

İstanbul’u vuran ‘Süper Hücre’ 6 cm büyüklüğünde doluya neden oldu peki 1947’de İznik’e düşen dolu tanesi?

KATEGORİ: GÜNDEM

19 Mayıs Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman İstanbul’u vuran yağış ve fırtınanın nedeni için ‘süper hücre’ değerlendirmesi yapmıştı. Kahraman, “İstanbul’da fotoğraflardan 6 cm belki biraz daha büyük tanecikler gördüm. Bunlar birkaç yüz gram olabilir. İznik’te 1947’de 750 gramlık bir dolu kaydı var” dedi. Kahraman, “Bir önceki seldeki durum bir süper hücre değildi teknik olarak. O…

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
izmir Klima Servisi destek patent canlı bahis siteleri