Tag archive

iznik gölü

İznik gölündeki turkuaz renk aslında o büyük felaketin habercisi

KATEGORİ: GÜNDEM

İznik Gölü son bir haftadır turkuaz renginde. Salda Gölüne benzetilen İznik Gölündeki renk değişimi büyük tehlikenin habercisi. Göldeki renk değişiminin nedeni aşırı kirlilik. Çevresinde kirlenmenin bugünkü yoğunlukta devam etmesi halinde önümüzdeki 10 yıl içinde İznik Gölü kullanılmaz hale gelecek.

DEVAMI İÇİN

Gaz betondan tarihi kalyon inşa ediyorlar

KATEGORİ: KÜLTÜR - SANAT
  • ratihi-kalyon.jpg
  • Gaz-betondan-tarihi-kalyon-inşa-ediyorlar.jpg

Bizans, Roma ve Osmanlı döneminde sıkça kullanılan tatlı su kalyonlarının bir örneği İznik göl sahiline gaz beton malzemesinden inşa ediliyor. İznik Belediyesi tarafından yaptırılan tarihi kalyon, 2.5 metre genişliğin de 7 metre uzunluğunda Göl sahil caddesi Spandau bulvarı mevkiinde yer alacak. 10 gün içerisinde tamamlanması planlanan kalyonun ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmesi bekleniyor.

DEVAMI İÇİN

600 sporcunun katıldığı Triatlon yarışları sona erdi

KATEGORİ: SPOR

Eşsiz doğası ve muhteşem gölüyle birçok organizasyona ev sahipliği yapan İznik’te gerçekleşen Triatlon Müsabakalarına 600’e yakın sporcu katılırken gerçekleşen ödül töreninde dereceye giren yarışmacılara çini madalya takdim edildi.

DEVAMI İÇİN

İznik gölün de deprem araştırması yapacaklar

KATEGORİ: GÜNDEM

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Jeofizik Mühendisliği Bölümü ile birlikte gerçekleştirilen İznik Gölü Depremsellik Araştırması çalışmalarını yerinde inceleyerek akademisyenlerden bilgi aldı.

DEVAMI İÇİN

Başta İznik, toplam 685 göl ve gölete 5 milyon sazan

KATEGORİ: EKONOMİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Üretim Tesisleri’nde 5 milyon yavru sazan balığı üretildiğini belirterek, “Bu balıkları bugün itibarıyla, başta Eber, Beyşehir, İznik ve Uluabat gölleri olmak üzere 685 göl ve gölete bırakacağız.” ifadesini kullandı.

DEVAMI İÇİN

1 2 3 7
YUKARI ÇIK
Mobilya Takımları | Fur Coats | destek patent | canlı bahis siteleri