Tag archive

kış

Bursa valiliği yine uyardı bu kez don riski var

KATEGORİ: EKONOMİ

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre “Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalar gerekmektedir.”

DEVAMI İÇİN

Sıcak hava fasulyeyi erkene getirdi çiftçi dua ediyor don olmasın

KATEGORİ: EKONOMİ

Kış kışlığını yapmadı. Yalancı bahara aldanan çiftçi, havaların sıcak gitmesi nedeniyle fasulyeyi de erken dikti. Peki ya sonra. Sonrasını düşünmek bile güç. Önümüzde ki günlerde soğu hava dalgasının gelebileceği ve don yaşanabileceği kaydediliyor.

DEVAMI İÇİN

Güneş Marmara’da sıcak yüzünü gösterirken, İznik’in o köyünde hala karla mücadele var

KATEGORİ: YAŞAM

İznik’te kış yerini güneşe bıraktı derken, Elmalı köyünde karla mücadele halen devam ediyor. Köyün dağ yollarında traktörler ilerlemekte güçlük çekiyor. Tüm yurtta bu yıl kış çok sert geçti. Aşırı soğuklar, 20 şubattan itibaren havaya düşen cemre ile yerini güneşe bıraktı. Dağlarda karlar yavaş yavaş erimeye başladı. Ancak, bir yer var ki orada karla mücadele hala…

DEVAMI İÇİN

Zirvede son durum!

KATEGORİ: GÜNDEM/SÜRMANŞET

İki gün aralıksız yağan kar yağışı İznik’in zirvesini bu hale getirdi. İlçeye bağlı yüksek kesimlerde ki yerleşkeşler adeta beyaz örtü ile kaplandı. Fotoğrafta görüldüğü üzere traktör kar esaretine hapsoldu. Vatandaşların üzerinde kara gömülen traktör fotoğrafı, bu yıl kışın çok sert geçeceğinin adeta belgesi.

DEVAMI İÇİN

Zor şartlara rağmen görevinin başında

KATEGORİ: MANŞET/YAŞAM

İznik ilçe kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, kar kalınlığı 1,5 metreye ulaşan yüksek kesimlere çıkarak çalışmaları yerinde inceledi. Yoğun kar nedeniyle ulaşımda aksaklık yaşanmaması için tüm ekipler seferber edilmiş durumda. Kaymakam Pehlivan, zor yol koşullarına rağmen, vatandaşların ulaşımda aksaklık yaşamamaları için çalışmalara bizzat katılıyor. Yüksek kesimlerde ki köylere ulaşmaya çalışan Pehlivan, burada yaşayanlara ihtiyaçlarını soruyor. Eksiklerin…

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
izmir Klima Servisi destek patent canlı bahis siteleri