Tag archive

üniversite

Üniversitede çorba çeşmeden içilir

KATEGORİ: GÜNDEM

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsüne kurduğu çorba çeşmesi sayesinde üniversiteli gençler güne sıcak bir çorba içerek başlıyor.

DEVAMI İÇİN

İznik, Gemlik, Orhangazi, bağımsız üniversite için ilk adımı atıldı

KATEGORİ: GÜNDEM

Orhangazi, Gemlik ve İznik bölgesinin Bağımsız bir Üniversiteye kavuşması için girişimler yeniden başladı. Daha önce Uludağ Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Yusuf Ulçay’ın gündeme getirdiği ve böyle bir çalışmaya destek verebileceklerini açıklamasının ardından yapılan girişimlerin ardından dün Orhangazi’de Bölgeye Bağımsız bir üniversite kazandırılması için 3 ilçenin Belediye Başkanları ve Kaymakamları Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın’ın da olduğu bir toplantı gerçekleştirdi.

DEVAMI İÇİN

YÖK’ten yeni üniversite sınavı hakkında açıklama geldi

KATEGORİ: GÜNDEM

Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Yekta Saraç, üniversiteye giriş sistemine ilişkin basın toplantısında konuşuyor. Yekta Saraç, “18 puan türünde azaltmaya gidiyoruz. 4 puan türünde sınav yapılacak. Bir hafta sonunda yapılıp bitecek. Türkçe ve matematik merkezde olacak” dedi.

DEVAMI İÇİN

Kahraman: Bizde ilk üniversite hayatı 1453’ten de önce İznik’te başlar

KATEGORİ: GÜNDEM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM’nin açılışının 97. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu İMKB Alpaslan İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğencisi Zehra Betül Özkan’a devretti. Konu eğitimden ve üniversiteden açılınca Kahraman, “Bizde ilk üniversite hayatı İznik’te başladı” dedi.

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
Mobilya Takımları | Fur Coats | destek patent | canlı bahis siteleri