Genital Estetik Uygulamaları

KATEGORİ: SAĞLIKSon yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer teknolojisi gibi yenilikçi teknolojiler kişilerin dış görünümünü güzelleştirmek, doğum veya sonradan oluşan deformasyonları gidermek için kullanırken aynı zamanda kadında ve erkekte cinsel tatmini arttırmak için de kullanılmaktadır. Bu işlem genital organların iç boyutunu değiştirmek ve kişilerin iyi görünmelerine yardımcı olmakla kalmayarak özgüvenlerini arttırarak kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Bu işlemlerden genital estetik kadınların en çok tercih ettiği işlemlerin başında gelmektedir.

18 yaşının üzerinden her kadının yaptırabileceği genital estetiklerde bir üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır. Cinsel ilişkiye girmemiş kadınlarda da genital estetik uygulaması yapılabilirken kızlık zararına zarar verilmeden uygulanabilmektedir.

Genital Estetik Nedir?

Vaijnal gençleştirme, genital güzelleştirme, vajina estetiği ve özel bölge estetiği gibi farklı isimlerle adlandırılan genital estetik işleminde iç ve dış genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması işlemidir. Bu işlemler ile yaşlanma, sigara kullanımı, yapısal kusurlar veya gebelik ve doğum sonrası deforme olan genital bölge onarılır. Defarmasyonları gidermek, vajinanın dış görünümünü iyileştirmek için uygulanabileceği gibi cinsel fonksiyon bozukluğunu gidermek, vajina daraltma ile cinsel tatmini arttırma ve orgazm noktalarına yönelik duyarlılığın arttırılması sağlanır.

Genital Estetik Önemi

Geniltal bölgede yaşanan deformasyonlar ve yapısal bozukluklar kadınların özgüven eksikliği yaşamasına ve cinsel yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu bozukluklar özel bölgede, vajinanın büyük veya küçük dudaklarında veya vajinanın iç yapısında meydana gelebilmektedir. Bunların giderilerek genital bölgenin daha estetik gözükmesi kadının kendine olan güvenini ve partneriyle olan ilişkisinde daha mutlu hissetmesini sağlar.

Kadınlarda cinsel haz ve genital bölgenin güzelliğinin fark edilmeye başlanmasıyla genital estetiğe karşı talepler artmıştır. Bunda sosyal medya kullanımının artması da önemli rol oynamıştır. Ağda alışkanlığının artması ve genital bölge epilasyonu da bu talebin artmasındaki nedenlerdendir.

Genital Estetik Hangi Amaçla Yapılır

Geniltal estetikler dış genital görüntünün düzeltilmesi için çokça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra cinsel fonksiyon düzeltilmesi ile kadının özgüveninin arttırılması ve genital temizlik ile hijyenin arttırılması amaçlanmaktadır. Geçirilen doğumlara bağlı olarak genital bölge hasarlarının giderilmesi, hormonal yetersizlik ve yaş ilerlemesine ile oluşan deformasyonların giderilmesi de sağlanır. Ayrıca orgazm fonksiyonunun kazandırılması ile cinsel hazzın arttırılması için de uygulanır.

Geniltal Estetik Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler

Genital estetik ile dış görünüşüm düzeltilmesi kadınların rahatsızlık duyma ve utanma duygularının giderilmesiyle cinsel hayatı olumlu yönde etkiler. Vajina daralması, sıkılaşma ve orgazm noktalarının duyarlılığının artması ile daha sağlıklı bir cinsel yaşam olanağı sağlanır. Doğru tanı konulup doğru genital estetik işlemi uygulandığında hiçbir olumsuz yan etki yaşanmadığı gibi cinsel haz ve istek duygusunun artmasına yönelik faydalar sağlanır.

Genital Estetik İzi Kalır mı?

Doğru teknikler ile yapılan genital estetik işlemlerinde neredeyse hiç iz kalmaz. Estetik işlemleri çoğu kez diğer hakimler tarafından dahi fark edilemez. Çoğu genital estetik işlemi sonrasında alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür.

Genital Estetik Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

Dış genital bölgeye yapılan genital estetik işlemi, cinsel ilişkiye girmemiş kadınlarda kızlık zarına yönelik herhangi bir zarar vermeden uygulanmaktadır.

Genital Bölge Estetiği Ameliyatlardan Bazıları

  • Genital bölgedeki iç dudak estetiği; Labioplasti
  • Vajinanın içi haznesinin daraltma ameliyatı; Vajinoplasti
  • Doğum kesisi izi düzeltilmesi; Epizyotomi skar
  • Vajina ile anüs arasındaki bölgenin estetiği; Perineoplasti
  • Klitoris üzeri bölgenin düzeltilmesi; Klitoral Hudoplasti

Ameliyat Dışı İşlemlerden Bazıları

  • Lazerle vajina daraltma, vajina gençleştirme ve vajina yenileme
  • Genital radyofrekans uygulamaları
  • Orgazm aşısı, cinsel haz ve istek arttırıcı işlemler
  • G noktası büyültme ve G noktasına dolgu enjeksiyonu
  • Genital bölge renk açma uygulaması

Genital estetik konusunda daha fazla bilgiye Doç Dr. Ozan Doğan internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*