Haluk Levenet'ten Suriyeli Mülteciler İçin Anlamlı Konser

Haluk Levent’ten Suriyeli Mülteciler İçin Anlamlı Konser

MAGAZİN

Rock müziğinin önemli isimlerinden Haluk Levent, Suriye’deki savaştan kaçarak Almanya’ya göçen mültecileri için konser verdi. Haluk Levent’in bu anlamlı konseri sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Sanatçı Haluk Levent, Suriye’deki savaş nedeniyle Almanya’ya göçen sığınmacılara destek için konser verdi. Rock müzik sanatçısı Haluk Levent, Almanya’da Noel Bayramı‘nda Suriyeli mülteciler için Dietrich-Keuning-Haus Kültür Merkezinde konser verdi. Konseri 1200 biletli kişi izlerken, yüzlerce mülteci de konsere misafir edildi.

Sevilen şarkılarının yanı sıra Arapça yazdığı “Filistin” şarkısını da söyleyen Haluk Levent mültecilerden büyük alkış aldı. Yaklaşık 2,5 saat sahnede kalan Haluk Levent, “Olay artık bir insani olay. Hepimiz onların elinden tutmak zorundayız. Savaştan kaçan aileleri cezalandırmanın hiçbir kitapta yeri yok. Lütfen onlara kucak açalım” dedi.

Bilet gelirlerinin önemli bir kısmının mültecilere bağışlanacağı belirtildi. Haluk Levent’in mültecilerle dayanışma konserleri 27 Şubat’ta Berlin ve 5 Mart’ta Nürnberg ile devam edecek.

Haluk Levent‘in mülteciler için verdiği bu anlamlı konser sonrasında diğer sanatçıların da bu yönde konserler verip vermeyeceği büyük bir merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.