Her şeylerini satarak dünya turuna çıktılar

KATEGORİ: DÜNYA


Dünya turu için 4 ay önce İngiltere’den yola çıkan gezginç çift, Bursa’nın İznik ilçesinde konakladı. İngiliz sevgili çift, ev ve arabalarını satıp, motosiklet ile 10 yıl sürecek dünya turuna çıktıklarını söyledi.
İngiliz sevgili çift Andy Davidson (30) ve Alissa Patter’in (29), 4 ay önce her şeylerini satıp dünya turuna çıkmaya karar verdi. İngiliz çiftin bu macerası tam 10 yıl sürecek.
İngiltere’den 4 ay önce çıkış yapan maceracı İngiliz çift, Fransa, Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan’ın ardından Türkiye’ye ulaştı. Geçtiğimiz salı günü

İznik’e gelen ve cuma günü yeniden kaldıkları yerden tura devam edecek olan Davidson ve Patter, şuana kadar 5 bin kilometre yol kat ettiklerini söyledi.
İngiltere’de Motor Sporları Dergisinde yazar olan Davidson ve Finans Uzmanı sevgilisi Patter, 2 yıl önce kendilerine bu yolculuğa nasıl başlayabilecekleri sorusunu sorduklarını ardından ise herşeyi satıp bugün böyle bir maceraya atıldıklarını söylediler.

Türkiye’ye hayran kaldıklarını belirten Davidson, “Özellikle insanı çok sıcak kanlı. Yemekleri de çok lezzetli” dedi. İngiliz çift, cuma günü 10 yıl sürecek olan dünya turuna kaldıkları yerden devam ederek, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Tacekistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Moğalistan, Japonya, Hindistan, Asya, Güney Amerika, Güney Afrika’yı gezip tekrar İznik’e dönmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*