İdareci ve öğretmenler seminer de bir araya geldi

KATEGORİ: GÜNCEL

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Konuklarımız Gözüyle Meslekler” projesi kapsamında Şehit Sedat Pelit Anadolu Lisesi’nin çok amaçlı salonunda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Eyüp Artvinli öğrencilerle bir araya geldi.

Hayat hikayesini anlatarak, başarının çalışmakla ve doğru meslek seçimi ile mümkün olabileceğine dikkat çekti. Artvinli ayrıca, “Öğrencilerin çalışmayı istememe gibi, sistemimizdeki hiçbir eksiğin öğrenciyi etkilememesi gerek” dedi.
Prof. Dr. Eyüp Artvinli, daha sonra Kılıçaslan İlkokulu konferans salonunda idareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek, “Eğitimde Bilim, Hayata Eleştirel Bir Bakış” konulu seminer verdi. Artvinli, seminerde öğretmenlere proje tabanlı öğrenmenin ve ar-ge çalışmalarının öneminden, öğrencilerin merak duygularını geliştirip soru sormaya hevesli hale getirerek araştırmacı ve girişimci bireyler yetiştirilmesi gerektiğinden bahsetti. Artvinli, son olarak “Başarının en önemli anahtarının öğretmenlerdir. Kendilerini her geçen gün yenilemeleri gerekmektedir” dedi.
Seminer de konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Asil’de, değişen dünyaya hepimizin ayak uydurması gerektiğini belirterek, “Etrafımıza bakarak güzel örnekleri alıp kendimizi yenilemeliyiz, öğrencilerimize ve ilçemize katkı sunmalıyız” dedi.
Asil, “Öğretmenin öğrencisi üzerinde etkisinin çok büyük. Osmanlı’nın ilk padişahı Osman Bey üzerinde Şeyh Edebali’nin, Fatih Sultan Mehmet üzerinde Akşemseddin’in ve Mustafa Kemal Atatürk’e Kemal ismini veren öğretmeninin bu kişilerin başarılarında da önemli bir payı var” dedi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from GÜNCEL

YUKARI ÇIK
destek patent