İnternet'in patronu Google, Samsung'a destek verecek!

İnternet’in patronu Google, Samsung’a destek verecek!

TEKNOLOJİ

Mobil işletim sistemi denilince akla ilk gelen elbette Android işletim sistemi oluyor. Teknoloji ve akıllı telefon sektöründe lider isimlerden biri olan Samsung’a İnternet’in patronu Google’den büyük bir destek geliyor. İşte Google ve Samsung ile ilgili çıkan haberler..

Mobil işletim sistemi denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi de Android işletim sistemi akla geliyor. Dünyanın en yaygın işletim sistemi Android hayatımızın her anında rastlamak artık sıradan bir olay haline gelmiş durumda. Akıllı telefon pazarında ise lider isimlerden olan Samsung’a büyük bir destek geliyor.

İki firma yakın zamanda Samsung’un arayüzü olan TouchWiz ile el sıkışacak. TouchWiz arayüzü bugün en çok kullanılan arayüzlerden bir tanesi. Uzun zamandır Samsung tarafından geliştirilen bu arayüz, kullanıcılara bazı kolaylıklar sağlasa da aslında işin arka planında oldukça yavaş bir arayüz. Hataları, pil tüketimi ve telefonu yavaşlatması gibi sorunlar bugün çoğu Samsung kullanıcısının sorunu. Bu tür sorunlardan dolayı oldukça yüksek rakamlarda müşterilerini kaçırmış durumda. Daha fazla kayıp olmaması için Google bu işe el atmaya hazırlanıyor. Eğer bu anlaşma gerçekleşir ise bu aynı zamanda daha sık ve güncel olarak sistem güncellemeleri alacağı anlamına geliyor. Google standartlarına daha uygun bir arayüz, yeni güncellemeleri daha kolay adapte etmeye zemin hazırlayabilir ve hızlanan ve artık kitlenmeyen Samsung, kaybettiği müşterilerini geri kazanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.