iPhone 6C özellikleri ve fiyatı ne kadar?

TEKNOLOJİ

iPhone 6C modellerinin donanımsal ve yazılımsal özellikleri neler olacak?

Apple’ın her yıl yeni bir plastik kasaya sahip modelini seriye katmasını beklemiştik ancak beklediğimiz gibi yıl içerisinde çıkmayan modeller biraz gecikmelide olsa geleceği açıklandı. iPhone 5C modelinin satışının başlatılması aslında C serisinin kaderini belirledi. Satış oranları beklentilerin altında kalınca yeni iphone modelleri biraz gecikmeli olarak karşımıza çıktı. Apple uygun fiyatlı iPhone modelini resmi olarak tanıtmadı ancak güvenilir kaynaklardan sızan bilgi ve görseller hiç eksik olmadı ve sürekli geldi. Şimdi de China Mobile tarafından yayınlanan bir rapor, iPhone 6C veya iPhone 7C’nin fiyatı ve ne zaman çıkacağını gösteriyor. Seri üretimlerinin yapıldığı noktalardan alınan bilgilerle gelen bilgiler doğruluğu göstermekte birçok parça hatta telefonların geneli Çin’de üretilirken ilk haberlerde Çinli internet sitelerinden geliyor.

Açıklanan bilgilere göre Apple, iPhone 6C’yi 2016’nın nisan ayında piyasaya sürecek. Ayrıca Chine Mobile’ın iddiasına göre telefon Çin’de piyasaya sürülecek ve 3200 Çin yuanı (yaklaşık 500 $) fiyat etiketine sahip olacak Türk lirası ve vergilerde düşünülürse ülkemizde 2.000 TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

iPhone 6C özellikleri

Kesin olarak donanım özellikleri açıklanmayan akıllı telefonun plastik kaplama olacağı biliniyor. Ayrıca sızdırılan diğer bilgilere dayanılarak 1136×640 çözünürlükte 4-inç ekran, Apple A9 işlemci, 2GB RAM ve TouchID özellikleri yer alıyor.

Eğer bu özellik ve fiyata sahip olursa yine hedeflenen satış oranlarına sahip olamayacağını düşünüyoruz. Son dönemde çıkan akıllı telefonlar ne kadar 3.000 TL altında olmasa da yeni iPhone modelinde özellik fiyat oranı oldukça başarısız olduğunu söylemek mümkün o fiyatlarda daha yüksek özelliklerde bir telefon almak satın almak mümkün. iphone 5c akıllı telefon sayfasından C serisinin detaylı incelemesini görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.