OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

İznik’te Cumhuriyet Bayramı coşkusu

GÜNDEM/SÜRMANŞET

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93.yılı kutlama töreni coşkulu bir kutlama ile İznik’te gerçekleşti.

İlk tören 28 Ekim saat 12.20’te Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Atatürk Anıtına çelenk sundu.

28 Ekim 2016 Cumartesi günü akşamı saat:18.30’da İznik Belediyesi Mehteran takımı ile birlikte Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü Lefke kapı’dan başlayarak İznik Milli İrade Meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirilirken, Mehteran ekibi Cumhuriyet Bayramı nedeni ile konser verdi.

29 Ekim 2016 günü saat: 09.00’da İznik Kaymakamlığında başlayan tebriklerin ardından Kılıçaslan Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi. Milli İrade Meydanı olan İznik Belediyesi önünde gerçekleştirilen kutlama programına İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Cumhuriyet Savcısı Sebahattin Taha Hasbutcu, Garnizon Komutanı Binbaşı Fırat Toprak, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Genç, protokol üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanlıkları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve Şanlı Gazilerimiz ile Kahraman Şehitlerimizin yakınları katıldı.

İznik Kaymakamlık binasında bayramlaşmanın düzenlenmesin ardından Milli İrade Meydanı olan İznik Belediyesi önünde kutlama programı gerçekleşti. Kutlama programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören, Kaymakam ile Belediye Başkanının halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam etti.

İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. Yılı dolayısıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Kaymakam Pehlivan konuşmasında “Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıl dönümünü kutluyoruz. Mutluyuz, gururluyuz, heyecanlıyız. Bu bayram hepimize kutlu olsun. Bugün geldiğimiz nokta da millet olarak hala istiklal ve istikbal mücadelemizin devam ettiğini görüyoruz. Daha çok kısa bir süre önce yaşadıklarımız, 15 Temmuz gecesi hain fetö terör örgütü ve yandaşları tarafından yapılan darbe girişimi adeta 93 yıl önce de yaşamış olduğumuz girişimlerin bir benzeri idi. Ama milletimiz yine aynı kararlılıkta devlet büyüklerinden almış olduğu cesaret ile kendisini sokaklara meydanlara attı, yüreğini ortaya koydu, tanklara dur dedi. Bu girişimi durdurmayı başardı. Ne mutlu bizlere ki böyle inançlı, cesaretli ve kararlı bir millete sahibiz” dedi.

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinde Zehra Yılmaz, Umut Biçer, Sude Gül tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okudular.

Törende İznik Tacir Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Ardıç’ın hazırladığı Karadeniz Yöresi ve Üsküp Yöresi halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okulları arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından madalya takdim edildi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 93. Yılı kutlama töreni resmigeçit töreni ile sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON GÜNDEM

istanbul hava durumu smok alien smokal85 ayak mantarı Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT