İznik’te yaşayan göçmenlere sosyal uyum ve yaşam eğitimi verilecek

1 min read

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı, 21 il de göçmenlerin sosyal uyumuna yönelik çalışma başlattı. Bursa’nın da yer aldığı proje de İznik’te dahil Suriyeli göçmenlere “Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi” verilecek. Mülteciler Derneği’nin 2020 yılı şubat verilerine göre Bursa’da 175 bin 511 Suriyeli göçmen yaşıyor.

Bursa İznik Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıda, geçici koruma kapsamında ilçe de ikamet eden Suriye uyruklu vatandaşlar başta olmak üzere yasal kalış hakkına sahip tüm yetişkin yabancılara sosyal, ekonomik ve kültürel hayata uyumlarının kolaylaştırılması amacıyla 8 saatlik ”Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi” verileceği öğrenildi.

Eğitim programının yürütülmesi için geçici koruma kapsamında yaşayan yabancıların belirlenmesi ve eğitimlerin yapılacağı fiziki mekanların planlaması konularının görüşüldüğü toplantı Kaymakam Bülent Bayraktar başkanlığında ilgili kurum amirleri ve personellerinin katılımıyla Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.