Kaçakçılık ve rüşvet suçundan 6 kişi tutuklandı

1 min read

İznik’te orman kaçakçılığı ve rüşvet iddiasıyla 6’sı Orman İşletme Şefliğin de görevli toplam 16 kişi dün hakim karşısına çıktı. Gece yarısına kadar süren duruşma sabah sonuçlandı. şüphelilerden 4’ü memur 6 kişi tutuklandı.

Jandarma Asayiş ekipleri, 4 ay önce İznik Orman İşletme Şefliğin de görevli memurlar ile orman işi yapan kişiler arasında kaçakçılık ve rüşvet iddialarını araştırmaya başladı. Şüphelileri teknik takibe alan Jandarma, 27 eylül perşembe günü ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği 10 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon da 6’sı memur 16 kişi gözaltına alındı.

jandarmanın operasyonu ile 27 eylül Perşembe günü orman kaçakçılığı ve rüşvet iddiası ile gözaltına alınan 6’sı İznik Orman Şefliğin de görevli toplam 16 kişinin sorgusu tamamlandı. 4’ü Emniyet müdürlüğü, 11’i de jandarma komutanlığı nezaretinde tutulan şüpheliler, dün öğle saatlerinde adliyeye sevk edilerek hakim karşısına çıktı. Gece yarısına kadar süren duruşma bu sabah sonuçlandı. M.O. Y (41), U. K (42), Ö. B (45), M. Ö (50), A. G (43) ve M. C (56), kaçakçılık ve rüşvet suçundan tutuklandı. 8 kişi adli kontrol şartı ile salıverilirken, 2 kişi de serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.