“Karanlık geceden aydınlık sabaha” resim sergisi

KATEGORİ: GÜNDEM


İznik Milli İrade Meydanı’nda 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında TÜGVA tarafından “Karanlık Geceden Aydınlık Sabaha” isimli fotoğraf sergisi açıldı. İznik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler birimi tarafından 15 Temmuz sürecinde ki demokrasi nöbetleri esnasında objektiflere yansıyan kareler ile ülke genelinde Türk Milleti’nin Destanını anlatan kareler TÜGVA İznik İlçe Temsilciliği tarafından İznik Milli İrade Meydanında sergilendi.

Milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin Demokrasi Zaferi ile taçlandırdığı 15 Temmuz Destanı etkinlikleri “Karanlık Geceden Aydınlık Sabaha” isimli fotoğraf sergisi ile başladı. Sergiyi ziyaret ederek o anları tekrar yaşadıklarını dile getiren İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İlçe Protokolü, Gaziler ve İznikliler Milletin Destanını yansıtan serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler. İznik’te 15 Temmuz 2016 sürecinde ki demokrasi nöbetleri esnasında objektiflere yansıyan kareler ile ülke genelinde Türk Milleti’nin Destanını anlatan kareleri gören vatandaşlar adeta bir zaman tüneli içerisinde o günleri adeta tekrar yaşadıklarını ifade ettiler.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İznik İlçe Temsilcisi Yakup Yakut “Yüce Türk Milleti ecdadından aldığı güç ve ilham ile dün Çanakkale de olduğu gibi bugünde 15 Temmuz’da göğsünü bu ülke için tanklara, tüfeklere siper etti. Bu Destanı yazan asil Türk Milleti ülkesi için günlerce meydanlarda sabahlayarak demokrasi nöbetleri tuttu. Bu nöbetlerin İznik’te de icrası sırasında ve ülke genelinde objektiflere yansıyan kareler 15 Temmuz Millet Destanı’nın 2.yıldönümünde TÜGVA İlçe Temsilciliğimiz tarafından vatandaşların izlenimine sunuldu. Resimlerin ilk karesinden son karesine kadar Milletin nasıl destan yazdığını gururla izlerken, hainlerin bu ülkeye nasıl silah doğrulttuğunu da gördük. Allah böyle hainlerin ülkemiz üzerinde ki emellerini gerçekleştirmelerine bir daha fırsat vermesin. Ayrıca sergimizi ziyarete gelen çok değerli büyüklerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from GÜNDEM

YUKARI ÇIK
Mobilya Takımları | Fur Coats | destek patent | canlı bahis siteleri