Kasıtlı mı yakılıyorlar?

/
2 dakika okuma süresi

İznik Sahili sazlıkları doğal hayatın yaşam alanı. İnsanoğlu’nun aç gözlülüğü bu yaşam alanlarını yok ediyor. İddiaya göre yangınlar arazi açmak üzere kasıtlı çıkartılıyor.

İznik ve Orhangazi ilçesi arasında bulunan Kumbaşı mevkiindeki sazlık alanlar geceleri kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılıyor. Vatandaşlar bazı kişilerin burada arazi yeri açmak için bölgeye benzin dökerek yaktıklarını yangın nedeniyle sazlıklarda yaşayan balık ve kuşların telef olduğunu söylediler.

İznik ile Orhangazi ilçeleri arasında bulunan Boyalıca sahili Kumbaşı Mevkiinde sazlıkların kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine İznik ve Orhangazi ilçelerindeki itfaiye ekipleri birlikte müdahale ettiler. Yaklaşık 50 dönümlük alanda çıkan yangın ekipler tarafından kontrol altına alınmaya çalışılırken bazı bölgelere ise girilemiyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar geçtiğimiz haftada sazlıklarda yangın çıktığını belirterek “bazı kişiler burada arazi yeri açmak için sazlıklara benzin dökerek yaktıklarını yangın nedeniyle bölgede yaşayan balık ve kuşların telef olduğunu söylediler. Yangın ile ilgili soruşturmaya başlandı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.