Keskin, aday adaylığını açıkladı: Ne makam, ne şöhret, ne mevki!

İznik eski Ticaret Odası Başkanı ve AK Parti’den 24. dönem Milletvekili adayı olan Fahrettin Keskin, İznik Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı. Keskin, başta ailesi ve kalabalık bir grupla AK Parti İznik İlçe Başkanlığına gelerek başvuru dosyasını başkan Halil İbrahim Gökbulut’a teslim etti.

Aday tanıtım toplantısında, “İznik’te birçok dernek, oda, vakıf gibi kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği ve kurucu başkanlığı yaptım” diyen Keskin, 16 yıl boyunca sürdürdüğüm Ticaret Odası Başkanlığı dönemim de İznik’e İznik Meslek Yüksek Okulunu kazandırdık” dedi.

“Bu süreç zarfında İznik’te gerek yerel yönetimler de belediyemizle, gerek merkezi yönetim de kaymakamımız ve valimizle, yapılacak tüm projelerde elimi taşın altına soktum” diyen Keskin, konuşmasına şöyle devam etti.

“Dönemin kaymakamı rahmetli Hüseyin Avcı ile konuşurken, ‘Niye İznik’te üniversite yok. İznik niye ilim-irfan yuvası olamasın’ dedik ve hemen bunun çalışmalarına başladık. Uludağ Üniversitesi Rektörüne bu fikrimizi açtık. Sonuç olarak da üniversitenin istediği binanın projesini hazırladık. İnşaatın maliyeti için de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kapısını çaldık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden üniversite inşaatı için gerekli 608 bin TL’yi temin ederek, bugünkü Meslek Yüksek Okulunu kazandırdık. Sayın Hisrcıklıoğlu’na buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Evet bubnları neden anlatıyorum, bugün bu göreve talip olduk. Yarın belediye başkanlığı görevine gelirsek, biz istemesini de bileceğiz, yapmasını da bileceğiz, gerektiğin de eğer görevimizi layıkıyla yapamadığımız zaman ne makam, ne mevki, ne şöhret, ne madden, ne manen biz bunu da terk etmesini, istifa etmesini biliriz. Nitekim o gün üniversite için istediğimiz ödeneğin verilmemesi halin de oda başkanlığn dan istifa edeceğimi söyldeğim gibi. Allah’ın izni ile yarın bu göreve geldiğimiz de sorunların hepsinin üstesinden geleceğimizin taahhüdünde buradan bulunuyorum.”

Ardından söz alan AK parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut’da “Sayın Fahrettin Keskin, İznik Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurucusudur. Uzun yıllar ticaret odası başkanlığını şerefle, gururla, büyük bir başarı ile yürüttü. Kendisi dönem dönem milletvekili adayı ve belediye başkanlığı aday adayı da oldu. Her daim partimizin küsmeden, yılmadan, hizmetkarı oldu. Bunu her zaman teşkilatımız adına tasdikliyor ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Fahrettin Keskin Kimdir ?
1959’da İznik’te doğdu. Eczacı; Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği görevini yürütmektedir. İznik’le birçok sivil toplum örgütü ve dernekte yöneticilik görevlerinde bulundu. İznik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Temel düzeyde Fransızca bilen Keskin, evli ve 2 çocuk babasıdır.

http://www.bizimmersin.com/

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Previous Story

Çil: Çalmadık, çırpmadık, aile partisi yapmayacağız!

Next Story

CHP'de boşluklar dolduruldu, hedef yerel seçim denildi

Latest from SİYASET