Kızlık Zarı Dikimi Operasyonu Nedir?

SAĞLIK

İlk cinsel ilişki sonrasında ya da farklı sebeplerden ötürü yırtılmış olan kızlık zarının tekrardan dikilmesi işlemi bir süredir kadınların araştırmalarına konu olmaktadır. Çünkü geçmiş dönemlerde bu konuda çalışma yapan merkezlerin ya da doktorların sayısı son derece azdı. Böyle olunca da kadınlar onlara en uygun olan doktorları arayarak zamanlarının büyük bir bölümünü geçiriyor ancak buna rağmen kızlık zarı dikimi işlemini yaptıramıyordu. Şimdilerde ise artık bu konuda çok daha şanslılar. Dr. Firdevs – Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi sayesinde, isteyen her kadın için bu işlemi oldukça kısa bir süre içerisinde yaptırabiliyor. himenoplasti olarak da bilinen kızlık zarı dikimi esnasında kadınlar hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissi ile karşı karşıya kalmıyor.

Dikişler söz konusu olduğu zaman kadınların akıllarında pek çok farklı soru işareti olabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise, kızlık bozulması durumu oluştuğunda, yapısı oldukça ince olan kızlık zarına atılacak dikişlerin burada yer alan mikroorganizmalar tarafından enfekte edilmesidir. Bunun sonrasında ise bu bölgeye atılmış olan dikişlerin büyük bir kısmı tutmaz ve ilk cinsel ilişki esnasında da kanama ortaya çıkmaz. Ancak günümüzde Dr. Firdevs ve Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, kızlık zarı dikimi konusunda var olan uzmanlığı ile en yeni yöntemleri kullanmakta, böylece kadınlar herhangi bir sorun olmadan kızlık zarı dikimi işlemini yaptırabilmekte. Dikişlerin tutmama ihtimaline karşılık vaginal duvardan alınmış olan parçalar ya da farklı cerrahi yöntemler sonrasında bu bölgede ilk cinsel ilişkide olduğu gibi kanamanın oluşması adına yeni bir doku oluşturulmaktadır.

Merkezlerde yapılan kızlık zarı dikimi işlemleri iki farklı şekilde yapılmaktadır. İlkinde yapılacak olan geçici dikim işlemi sonrasında 2 ya da 3 gün içerisinde cinsel ilişkiye girildiği zaman kanama oluşması sağlanır. Diğer yöntemde ise vajinadan doku alınır, bu bölgeye yama yapılır ve zar eski haline getirilerek, kalıcı olması sağlanır. Operasyon yaklaşık olarak yarım saat sürse de tekniğin uygulanması sonrasında çok uzun süreler boyunca etkili olmaktadır. Öyle ki operasyonun ardından bir kaç sene cinsel ilişkiye girilmese dahi ilk girildiği zaman kanama meydana gelecektir. Kadınlar bu operasyon çeşitleri arasından kendilerine en uygun olanları seçerek anestezi ile kolayca yaptırabilme imkanına sahipler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*