Milletin efendisi kazandı! O yola makinalar girdi..

KATEGORİ: GÜNDEM


İznik-Mekece hattında bitmeyen yol yüzünden tarım ürünleri tozla kaplanan İznikli çiftçiler, salı günü kara yolunu traktörleri ile kapatarak eylem yapmıştı.

Toz nedeniyle 3 bin dekar alanda 6 milyon TL zarara uğradıklarını ifade eden milletin efendisi çiftçilerin isyanının ardından dün, İznik ile Sakarya’nın Pamukova ilçesi arasındaki Mekece Karayolundaki çalışmalar yeniden başladı. Edinilen bilgiye göre, ilk etapta tozun etkisinde kalan yolun bin 300 metresine sıcak asfalt atılacak. Yolun tamamlanması 10-15 günü bulacağı tahmin ediliyor.

ÇİFTÇİ NE DEMİŞTİ

Salı günü karayolunu trafiğe kapatarak eylem yapan çiftçi, “Yazık değil mi bize, bu ovanın hali ne olacak. Geçen yılda aynı bu yılda aynı hiç kimse görmüyor mu bunu” diyerek, tepkisini dile getiren çiftçi Mustafa Özgören, “Yok mu bir yetkili nerede bunlar. Çiftçi perişan halde. Meyvenin, zeytinin haline bakın. Borcumuzu ödeyemediğimiz aman ‘niye ödemiyorsun’ diyorlar. Çiftçi bu şekilde neyle ödeyecek borcunu. Soruyoruz neden asfalt dökmüyorsunuz diye, grev var diyorlar. İznik-Bursa güzergahında şuan yol çalışması yapıyorlar. Niye bu karayolunu bitirmiyorlar. Kabak, fasulye, zeytin, şeftali tarlaları toz içinde ova perişan halde. Zararımız 6 milyon TL” ifadelerinde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from GÜNDEM

YUKARI ÇIK
Mobilya Takımları | Fur Coats | destek patent | canlı bahis siteleri