Mutlu, Marmarabirlik İznik Kooperatifi başkanı ve yönetimine yüklendi

3 dakika okuma süresi

İznik Ziraat Odası Başkanı Vahit Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri, İznik Marmarabirlik Kooperatifi Başkanı Ali Bulut ve Yönetim kurulunu eleştirdi. 

“İznik Zeytin Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri bir ayda 2 askeri ücret tutarında maaş alıyor. Bizi eleştiren Kooperatifin başkanı Ali Bulut’un oğlu Bursa Marmarabirlik’te işe alınıyor”

İznik Ziraat Odası Başkanı Vahit Mutlu kendisini eleştiren Marmarabirlik İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte o açıklama;
“Yıllık bütçemiz 400 BİN TL olup bunun %10 payı ise Ziraat Odaları Genel Merkezine gönderilmektedir. İznik Zeytin Kooperatifinin iddia ettiği gibi milyonluk bütçemiz yoktur. Biz bu bütçeler ile iki hizmet binası, laboratuvar kurumu ve binasını satın aldık.4 Ziraat Mühendisi 2 tekniker olmak üzere 6 kişinin maaşını ödemekteyiz.
Bizim tam 11.600 üyemiz var. Bu üyelerimizin neredeyse tamamı ekonomik olarak çok zor durumdadır. Sizler bize cevap vereceğinize ürün bedellerinden kalan %20’nin ödemesini yapınız.
Bu arada bizler yönetim kurulu üyeleri olarak uçuk maaş da almıyoruz. Marmarabirlik İznik Zeytin Kooperatifi Yönetim Kurulu her bir üyesi 2 askeri ücret tutarında maaş almaktadır. Bizim evlatlarımız Marmarabirlik’te çalışmıyor. Ama sizlerin evlatları, yeğenleri Marmarabirlik’te çalışıyor. Bunun en ufak örneği İznik Zeytin Kooperatifinin Başkanı Ali Bulut’un oğlunun Bursa Marmarabirlik’te işe alınmasıdır.
Koruculuk görevi de bizim değil Belediye’nin görevidir. Bizim çabalarımız ile önceki gün Belediye meclisinden geçirildi ve yönetim kurulu oluşturuldu. Seçimlerden sonra tıpkı eskisi gibi faaliyete geçecektir. Bizler İznik çiftçisinin gelirini arttırmak için toprak,yaprak ve su tahlil laboratuvarını kurduk. Kurduk ki çiftçinin geliri artsın dedik.
Sizler çiftçiyi ‘Sermaye Taksitlendirmesi’ adı altında 20 yıl borçlandırdınız. Vefat eden ortaklarımızın yakınları veraset aracılığı ile hepsi ortak oluyordu. Ama artık böyle bir şey yok. Artık bir aileden sadece bir kişi ortak olabiliyor.
Ben yaptığınız mali genel kurula geldim. Sizler Hidamet Asa’dan korkunuza istenilen saygıyı bize göstermediniz. Sizler İznik’te çiftçinin en büyük temsilcisi olan bizler Ziraat Odasına plaket dahi verdirtmediniz” 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Son yazılar: Blog

Mobilya Takımları | Fur Coats | canlı bahis siteleri