NAMAZ GÖNÜLLÜLERİNDEN DESTEK GELDİ

SÜRMANŞET, YAŞAM

Geçtiğimiz günlerde Selçuk mahallesinde çıkan yangında evi ile birlikte tüm eşyalarını kaybeden  Ayşe Yılmaz’a (57), ilk yardım elini Sabah Namazı Gönüllüleri uzattı.
“Ümmeti Sabah Namazına Kalkan Gençler Kurtaracak” sloganıyla çıktıkları yolda geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitesi bünyesinde kurdukları grup ile her sabah namazını farklı camide bir araya gelerek namaz kılan  genellikle gençlerden oluşan Sabah Namazı Gönülleri adını verdikleri grup üyeleri bu kez farklı bir etkinliğe imza atarak yangında tüm varlığını kaybeden Ayşe Yılmaz’a (57), yardım için bir araya geldi.
“MAĞDURİYETİ GİDERECEĞİZ”

Kaymakamlık Sosyal yardımlaşma kurumunun üzerinde maaş göründüğü ve yanan evin tapusunun ailenin diğer üyeleri üzerinde olmasından dolayı, belediyenin ise arsanın sit alanı içinde olmasından dolayı resmi olarak yardım yapılamayan Yılmaz ailesi, namaz gönülleri grubunun destek kararını büyük bir mutlulukla karşıladı.
Yanlarında Belediye başkanı Osman Sargın ile birlikte aileyi ziyaret eden grup üyeleri, belediye başkanı Osman Sargın’ın  söz verdiği malzemeler ile harap hale gelen evi yeniden inşa edecekler. İlçe genelinde bazı kişilerden destek sözünü alan gönüllüler mevsimin kış olmasından dolayı bir an önce aileyi sıcak bir yuvaya kavuşturmanın telaşesini yaşıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.