Netflix Türkiye'ye geldi? Netflix nasıl üye olunur?

Netflix Türkiye’de yayına başladı! İşte, Netflix fiyat listesi

MAGAZİN, TEKNOLOJİ

Tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan Netflix Türkiye pazarına girdi. Netflix Türkiye üzerinden tüm dünyada izlenme rekorları kıran dizi ve tv programları artık Türkiye’den de izlenebilecek. Netflix Türkiye abonelik ücreti 8 Euro olarak belirlenirken, platform da yüzlerce dizi, tv ve film programı bulunmakta.

Las Vegas’ta devam eden CES 2016’da konuşan Netflix CEO’su Reed Hastings, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40’a yakın ülkede faaliyete başlayacaklarını açıkladı.

Netflix nasıl üye olunur?

Kısaca değinelim Narcos, House of Cards gibi ülkemiz diziseverlerinin de yakın takip ettiği yapımlara sahip olan Netflix dünya genelinde 70 milyondan fazla evde kullanılıyor. Türkiye yayın pazarını hareketlendirecek konu karşısında reklam verenlerin ve özellikle de televizyon kanallarının nasıl bir tutum takınacağını birlikte göreceğiz.

Netflix Türkiye'ye geldi? Netflix nasıl üye olunur?

Aylık 7,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla hizmet veren Netflix’in Türkiye’ye özel fiyatlarının olup olmayacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz. Netflix Türkiye üzerinden Amerika kanallarında yayınlanan diziler dışında orjinal Netflix dizileri de dünya ile aynı anda Türkiye’den izlenebilecek. Netflix Türkiye hizmetine 1 aylık deneme süreci ile birlikte aylık 7,99 Euro’dan başlayan fiyatlar ile üye olabilirsiniz.

ABD’nin popüler internet hizmeti Netflix, 130 yeni ülkede hizmet vermeye başladı. Bu haberin bizim için iyi olan tarafı ise, bahsi geçen 130 ülke arasında Türkiye’nin de olması. Netflix, şimdiye dek yaklaşık 60 ülkede hizmet vermekteydi. Bu sayı, listeye eklenen yeni ülkelerle birlikte 190’ı bulmuş durumda.

İŞTE FİYAT TARİFESİ

İnternet üzerinden film ve dizi izlemeyi sevenlerin en önemli kaynaklarından biri olan Netflix, aylık abonelik sistemiyle çalışıyor. Hizmetin Türkiye’deki fiyatları ise şu şekilde: “Basic” üyelik aylık 26.99 TL. En ucuz seçenek olan Basic üyelikte HD yayın yok; yayınları sadece SD çözünürlükte izlemek mümkün. Ayrıca aynı anda sadece tek bir ekranda yayın izlenebiliyor.

Standart üyeliğin fiyatı 33.99 TL ve bu üyelik tipinde yayınlar HD olarak izlenebiliyor. Aynı anda açık olabilen ekran sayısı ise 2. Son üyelik tipi olan “Premium” üyelik ise, 40.99 TL’lik aylık ödeme gerektiriyor. Premium üyelikte yayınlar Ultra HD olarak izlenebiliyor ve aynı anda 4 ekran izlenebiliyor.

Hangi üyelik tipini seçerseniz seçin, daha sonra farklı seçeneklere geçiş yapma şansınız var. Yeni üyelere 1 aylık ücretsiz hizmet verildiğini de belirtmekte yarar var.

Netflix’e üye olmak ve yayınları izlemek için akıllı cihazınıza Netflix uygulamasını indirmeniz ya da bilgisayarınızdan Netflix sitesine ulaşmanız yeterli olacak.

ALTYAZI SIKINTISI

Türkiye’ye gelmesiyle birlikte Netflix’in dizi ve filmlerde Türkçe dublaj ve altyazı seçeneğinin bulunmadığı dikkat çekti. Altyazı sisteminin ilerleyen haftalarda devreye alınması bekleniyor.

70 MİLYONDAN FAZLA EVE GİRDİ

2015 yılı itibariyle 70 milyondan fazla eve girmeyi başarabilen Netflix, sadece 2015 yılının son çeyreğinde 12 milyar saat yayın yaptı. Bir önceki yıl bu rakam 8.25 milyar saatte kalmıştı. 2015 yılında toplam streaming saati ise 42.5 milyar saat olarak belirtildi. Şimdi de Netflix’in yeni gireceği ülkelerle birlikte bu sayıların katlanması bekleniyor.

Netflix Çin, Suriye, Kuzey Kore ve Kırım dışındaki pek çok bölgeyi kapsıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.