O dava sonuçlandı

ADLİYE, MANŞET

 

İznik’te 2013 yılında 26 yaşındaki Zeki Dursun’un silahlı saldırı sonrası ölümünün ardından çıkan gerginlikte çok sayıda İznikli, katil zanlıları 45 yaşındaki Nusret D. ile oğlu 16 yaşındaki M.D.’nin yaşadığı Roman mahallesine yürümüş, çıkan arbedede Romanlara ait bir kahvehane ile ev ve iş yeri taşlanmıştı.
Her iki taraf arasında yaşanan kavga da , 26 yaşında ki Emrah T. beline isabet eden kurşunla yaralanmıştı. Çevik Kuvvet’in biber gazlı müdahalesi ile sonlanan olayın ardından 31 kişi gözaltına alındı. Haklarında “Görevi yaptırmamak için direnme, kanuna aykırı olarak yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama suçlarından” yargılanan 31 bir kişi hakkında mahkeme kararını verdi.

BERAAT ETTİLER
İznik Asliye Ceza Mahkemesinde yaklaşık iki yıldır devam eden dava da 31 kişi beraat etti. Olaylara karıştığı iddia edilen 31 kişinin önce ki gün yapılan duruşmasın da karar açıklandı. Mahkeme, “gösteri yürüyüşüne muhalefet ve mala zarar vermek suçlarından kişilere 1 yıl ila 5 ay arası hapis cezası verdi. Ardından “hükmün geri bırakılmasına” karar kıldı.

OLAY ŞÖYLE GELİŞMİŞTİ
İznik İlçesi’nde, 9 Eylül 2013 yılı Cumartesi gecesi yol verme tartışması yüzünden çıkan kavgada 26 yaşındaki Zeki Dursun ve 23 yaşındaki Yunus Emre Akın tabanca ve sopayla yaralandı. İznik Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Zeki Dursun yaşamını yitirirken, kavgaya karışan katil zanlısı 45 yaşındaki Rüstem D. ile oğlu 16 yaşındaki M.D. gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.