“Öğretelim, tanıtalım”

GÜNDEM, SÜRMANŞET

“İznik’i önce kendimiz iyi öğrenip tanıyalım sonra da öğrencilerimize iyi öğretelim tanıtalım.”

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, ilçedeki okullarda görev yapan öğretmenlerle branş bazlı gerçekleştirdiği toplantılar kapsamında bu hafta Tarih, Coğrafya ve Sosyal Bilgiler öğretmenleriyle bir toplantı yaptı..

Toplantıda tarih ve coğrafya eğitim ve öğretiminin daha etkin bir hale getirilmesi hususu ile bu süreci destekler nitelikteki ilgili konular ele alındı, değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulunuldu..

Kaymakam Pehlivan yaptığı konuşmada: “Okullarımızda öğrencilerimize erken yaşlarından itibaren tarih ve coğrafya bilgi ve bilincini vermemiz gerekir.Bugünü ve yarınları en iyi şekilde değerlendirmek için geçmişin bilgi ve tecrübesine çok ihtiyacımız var..Bu bağlamda çocuklarımız hem kendi tarihimizi hem de dünya tarihini iyi bir şekilde öğrenmelidir..Bu konuda siz değerli Öğretmenlerimizin rehberliği çok önemli..Müfredat dahilindeki konuları öğrenip idrak etmelerini sağlamakla birlikte onları okuma, araştırma ve kendilerini geliştirme konuşunda teşvik etmeniz isabetli bir yaklaşım olacaktır..İznik İlçemiz hem tarih hem de coğrafya açısından adeta bir açık hava laboratuvarı niteliğindedir. Bu çok önemli bir avantaj..Bu avantajı en iyi şekilde değerlendirelim, böylesi kadim bir şehri önce kendimiz iyi bir şekilde keşfedelim, tanıyalım, öğrenelim ki öğrencilerimize de en iyi şekilde tanıtıp öğretebilelim…Bu bağlamda tarih derslerimizi sadece sınıfta değil, sahip olduğumuz tarihi eserlerin yanında, içinde; aynı şekilde coğrafya derslerini doğal ortamlarda yapalım. Öğrencilerimiz, medeniyetler diyarı, UNESCO Dünya Mirası Adayı İznik İlçemizi tanıyarak, özümseyerek ve öğrendiklerini yansıtabilecek bir öz güvenle yetişirse İlçeyle ilgili olarak üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları daha bilinçli bir şekilde yerine getirecektir..Bu konuda bütün Öğretmenlerimizden özveri ve duyarlılık bekliyoruz..Bugüne kadarki çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarınızda da üstün başarılar diliyorum”dedi.

Toplantıda, Öğretmenlerimiz de görüş ve düşüncelerini paylaştı, yaşadıkları tecrübeleri aktardı..İyi örneklerin yaygınlaştırılması, diğer konularda olduğu gibi bu konuda da okullarımızın ve öğretmenlerimizin işbirliği içinde olması, müstakil ve müşterek çeşitli proje ve faaliyetler yapılması kararlaştırıldı. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdirildi.

5ed945d4-e6af-4a16-8fb5-10d633417a2e

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.