OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Palyatif merkezi açıldı

SAĞLIK/SÜRMANŞET

İznik Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Merkezi hizmet vermeye başladı. Bakım merkezinin açılışına İznik kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, belediye başkanı Osman Sargın, Hastaneler Birliği genel sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Başhekim Aybars Alemdaroğlu, garnizon komutanı yüzbaşı Fırat Toprak, emniyet müdürü Hasan Tolga Sanlı ile çok sayıda kurum ve kuruluş katıldı.

Palyatif bakım merkezinde kişiye ve ailesine yararlı olabileceğine karar verilmiş hastalar yatırılacak.
Kamu Hastaneler Birliği ve İznik Devlet Hastanesinin basın açıklaması şöyle;
“Yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semtomları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek üzere palyatif bakım merkezi oluşturuldu. Burada kabul edilen hastalara mümkün olan tedavinin maksimumunu sağlamanın yanı sıra kişilerin beslenme sorunlarını gidermeye yönelik diyetisyen desteği ile psikolojik iyilik halini sağlamaya yönelik olarak da psikolog deteği verilecek” denildi.
8 yataklı hizmet verecek merkezde 1 sorumlu uzman hekim, 5 hemşire, 1 diyetisyen, 1 psikolog ve 1 fizyoterapist görev yapacak.
Başhekim Alemdaroğlu, “İznik devlet hastanesi yönetimi ve çalışanları hsta haklarına saygılı, güler yüzlü, çağdaş ve yeniliğe açık sağlık hizmeti sunmak ilkesi doğrultusunda merkezde yatan hastaların huzur ve konfor içerisinde olmaları sağlanacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SAĞLIK

istanbul hava durumu smok alien smokal85 ayak mantarı Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT