Pratik, stabil ve çevre dostu baskı için AccurioLabel 230’u seçtiler

EKONOMİ, TEKNOLOJİ

Bursa’da 1988’den bu yana bobin etiket üretimi yapan BYB Etiket de hızla artan Konica Minolta AccurioLabel 230 kullanıcıları arasına katıldı.

Yatırımı Yönetim Kurulu Üyesi Eren Dağdeviren Olduk ile konuştuk.

BYB Etiket’in kısaca kuruluş ve mevcut üretimi hikâyesini anlatır mısınız?

Eren Dağdeviren Olduk:

1988 yılında, Türkiye’nin ilk rulo etiket üreticilerinden biri olarak kurulan BYB Etiket Anonim Şirketi, son iki yılda üç milyon dolarlık ilave yeni yatırımları ve elli kişilik kadrosuyla Bursa, Kayapa
Organize Sanayi Bölgesi’nde, 5 bin 500m2 kapalı bin 500m2 açık alanda faaliyet göstermektedir. Flekso, ofset ve
serigraf baskı yöntemleriyle baskılı ve baskısız rulo etiket tasarımı ve üretiminin yanında, yakın zamanda Metal (nikel, krom, bakır, altın, rose gold) etiket üretimi ile de tüm sektörlere hizmet verecektir. Son yapılan 4 renkli Dijital Rulo Etiket makinası yatırımı ile de kusursuz ve hızlı baskı çözümleri sağlamaktadır.

Dijital etiket baskı makine yatırımı kararı verirken göz önünde bulundurduğunuz sebepler ve genel olarak dijital baskı alanına bakışınız nedir?
Eren Dağdeviren Olduk:

Birçok sektörde artık işçilik maliyetleri minimize edilmek, aynı zamanda müşterileri daha hızlı ve standart kalitede çözümler sunmak hedeflenmektedir. Tıpkı bugün evlerde kullanılmaya başlanan 3D
plastik yazıcılar gibi… Dijital etiket baskı makinaları, yapıları ve çalışma prensipleri gereği, daha az işçilik, daha az ayar, sıfır kalıp ve daha az alan ihtiyacı duymaktadır. Baskı kalitesi ve baskı standardı olarak da daha stabil bir sonuç sağlamaktalar. Düşük adet ancak yüksek kalite ve hızlı teslimat beklentileri olan müşterilerimize, bu
sayede cevap verebiliyoruz.

Konica Minolta tercih sebebiniz neydi?
Eren Dağdeviren Olduk:

Dijital baskı makinesi alımı öncesinde birçok firmadan çeşitli teklifler aldık ve hepsini fiyat/performans oranında değerlendirdik. Bizim için öncelikli olan, düşük adetli işlerdeki baskı kalitesi ve
maliyet avantajıydı. AL230, bunların yanında, kullanımı oldukça pratik, stabil ve çevre dostu bir üretim imkânı
sunmaktaydı. Bir Japon markası olan Konica Minolta, aynı zamanda servis hizmeti olarak da tatmin edici bir
profil sunuyordu ve makineyi üretime aldığımız günden bu yana bu kabiliyetlerini ispat ettiler.

Konica Minolta Türkiye Endüstriyel Baskı Departmanı Satış Müdürü Serkan Eliyürekli, AccuriLabel 230 için şu
değerlendirmeyi yapıyor:

“AL230 tam bir üretim makinesidir. Dijital baskı teknolojilerinin sunduğu avantajları hakkıyla yerine getiren ve 150 yıllık bir tarihe sahip Konica Minolta’nın yüksek teknolojiye bağlılığını ve Ar-Ge çalışmalarının üstün sonuçlarını açıkça ortaya koyan bir yapıya sahiptir. Operatör dostudur ve hızlı teslimat sürelerini maksimum kalite ile destekler.”

AccurioLabel 230 Kıdemli Satış Danışmanı Aytekin Özgan ise BYB Etiket’in her sektöre etiket üretme kabiliyetine sahip geniş makine parkına dikkat çekiyor ve ekliyor:

“Matbaanın tek bir eksiği kalmıştı. O da AccurioLabel 230. BYB Etiket’e yatırım kararlarında Konica Minolta’yı tercih ettikleri için teşekkür ederiz. Her iki şirket için de uzun soluklu bir işbirliği olacağına inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.