Prof. Dr. Feriha Öz Korono Virüs Nedeniyle Öldü

Koronavirüs sağlık çalışanlarını etkilemeye devam ederken son olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde görevli Profesör Doktor Feriha Öz hayatını kaybetti. Tiroid alanında yaptığı çalışmalar ile tıp dünyasında bilinen Profesör Feriha Öz, yeni Covid-19 salgını nedeniyle Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu’nun ardından vefat eden ikinci profesör oldu.

Prof. Dr. Feriha Öz Korona Virüse Yenildi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’den patoloji uzmanı Prof. Dr. Feriha Öz yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle vefat etti. Tiroid alanındaki çalışmalarıyla bilinen Öz, hayatını kaybettiğinde 87 yaşındaydı.

Türkiye’de en son açıklanan rakamlara göre koronavirüs sebebiyle şu ana kadar 15 bin 679 vaka tespit edildi. Can kaybı ise 277’e yükseldi. Geçtiğimiz gün ise Covid-19 tanılı hastasını tedavi ederken hastalanan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun ölüm haberini almıştık.

Feriha Öz kimdir?
1933’te İstanbul’da doğdu. Çamlıca Kız Lisesi’ni 1951’de bitirdi. 1957’de İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İhtisasını 1960-1962’de tamamladı ve 1968’de doçent, 1976’da profesör oldu. Bilimsel çalışmaları timus ve lenf düğümleri üzerine. Evli, bir kızı ve bir oğlu var.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Previous Story

İznik'te yaşayan göçmenlere sosyal uyum ve yaşam eğitimi verilecek

Next Story

Nisan Ayı KYK Yurt Ücretleri İade Edilecek

Latest from GÜNCEL