Samsung Galaxy Note 5 özellikleri ve Türkiye satış fiyatı ne kadar

Samsung Galaxy Note 5 özellikleri ve Türkiye satış fiyatı ne kadar

TEKNOLOJİ

Samsung kullanıcıları tarafından büyük bir heyecanla beklenen Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus teknik özellikleri neler. Samsung Galaxy Note 5 Türkiye satış fiyatı ise merak edilen cevaplar arasında..

Samsung tarafından perşembe günü tanıtımı yapılacak olan Samsung Galaxy Note 5 ile Galaxy S6 Edge Plus hakkında bilgiler sızdırılmaya başlandı. Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus cihazları hakkında herkesin büyük bir merak ile beklediği teknik özellikler ve Türkiye satış fiyatları konusunda bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. Galaxy S serisinin devamı olarak piyasaya sürülen Galaxy S6 ve S6 Edge ile yakaladığı başarıdan sonra Güney Koreli şirketin çıkaracağı Galaxy Note 5 cihazıyla ilgili söylentiler gün geçtikçe daha da artıyor.

Samsung Galaxy Note 5 özellikleri neler

Samsung Galaxy Note 5 ile daha önce sızdırılan bilgilerde Galaxy Note 5‘in 4K ekran ile Samsung kullanıcılarının kullanımına sunulacağı yönünde olmuştu. En son çıkan haberlere göre şimdilik 4K ekran 2K’nın yanında bir seçenek olarak değerlendirilen prototip konumunda bulunuyor. Samsung, perşembe günü tanıtımını yapacağı bu iki cihazla 4K ekran tercih etmese bile bundan sonraki modellerde bu ekranı tercih edeceği yönünde. Samsung en nihayetinde bu teknolojiyi akıllı telefonlarına getirecek, ancak öncelikle 4K AMOLED teknolojisinin getireceği kazançtan ve cihazda aşırı güç kullanıp kullanmayacağından emin olması gerekiyor. Tabii ki bu sorunlar daha önce olduğu gibi Samsung’u asla durduramaz, sadece yavaşlatır.

Galaxy Note 5’e yönelik çıkan en son ilgi çekici iddialardan birisi de cihazın Exynos 7422 çipset üzerinde denendiğiyle ilgili. Bu Exynos çipseti kendi üzerinde işlemci, grafik işlemcisi, Ram, dahili hafıza ve hatta LTE modemi birleştirerek oluşturduğu hepsi bir arada teknolojisiyle, telefonda daha büyük batarya gibi başka şeylere daha fazla alan kalmasına imkan verebilir.

Galaxy Note 5’in daha önce eğimli olacağı söylenen ekranına gelirsek, şirketin içinden yükselen sesler Samsung’un cihazda tıpkı Galaxy S6 Edge’deki gibi iki tarafı eğimli 5.4 veya 5.5 inç Süper AMOLED ekran kullanacağına dair ipucu veriyor. Bu yeni eğimli Note 5’in, bazı iddialara göre LG G4‘te kullanılan Snapdragon 808 işlemciden güç alabileceği söylenirken, diğerlerine göre ise cihaza Exynos 7422 güç verecek. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 16 mp arka kamera, 8 mp selfie kamerası ve S Pen kalemi de cihazın diğer donanım özelliklerinin arasında bulunuyor.

Galaxy Note 5’in Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak

Samsung kullanıcıları tarafından merak edilen bir diğer konuda Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus‘ın satış fiyatı.. Bununla ilgili Samsung tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, önümüzdeki haftalarda Samsung Galaxy Note 5’in Türkiye satış fiyatının açıklanması bekleniyor.