Şeffaf Poşet Kullanımı, Şeffaf Poşet Online Ambalaj Sitesi

KATEGORİ: YAŞAM


Şeffaf poşet gıda ve gıda dışı ürünlerin paketlenmesi için kullanılan bir ambalaj türüdür. Özellikle ürünlerin sunum aşamasında ambalajdan tamamen görünmesi istenirse şeffaf poşet tercih edilebilir. Şeffaf poşetler OPP ve BOPP teknolojisi ile üretilir. OPP üretimi sırasında poli propilen film şeklinde tek yönlü gerdirme yapılır. BOPP üretiminde ise gerdirme çift yönlü yapılır. Şeffaf poşet üretiminde en fazla tercih edilenidir. Malzemenin sünme ve esneme özelliği olmadığından, zorlama halinde yırtılması da kolay olur.

BOPP şeffaf poşet genellikle gıda ambalajlanması için kullanılır. Çünkü bunların kokuya, gaz, yağ gibi etkenlere karşı bariyer özelliği çok iyidir. Genellikle 150 santigrat dereceye kadar yükselebilen ısıya karşı mukavemeti vardır. OPP ve BOPP filmler paketleme makineleri ile uyumlu olduğundan kullanımları son derece kolaydır.

Hangi Alanlarda Şeffaf Poşet Kullanılır?

Şeffaf poşet hem gıdaların paketlenmesi hem de gıda dışı ürünlerin paketlenmesi için tercih edilir. Ürünlerin görsel olarak görünmesi isteniyorsa ambalaj için şeffaf poşet tercih edilebilir. Gıdalarda özellikle çikolata, bitkisel çaylar, kuruyemiş, unlu mamuller, draje, atıştırmalıklar, şekerleme ürünlerde paketleme için şeffaf poşet kullanılır. Gıda dışı ambalajlama amacıyla süs eşyaları, mum gibi ürünlerin, gömlek gibi tekstil ürünlerinin paketlenmesinde de şeffaf poşet tercih edilir.

Şeffaf Poşet Özellikleri Nelerdir?

Şeffaf poşet online ambalaj özellikle gıda ambalajlanması için uygundur. Ambalajlanan ürünlerin hava ve nem ile temasının tamamen önlemektedir. Bu nedenle paketlemesi yapılan ürünlerin tazeliğini korumasına yardımcı olur. Şeffaf poşetlerin ağız kısmı ısı yardımıyla yapıştırıldığı için ürünün hava alması önlenir. Bu sayede ürünlerin raf ömrü de uzatılmış olur.

Şeffaf poşet üretim şeklinde göre tabanı üzerine oturabilir. Doypack ambalaj şeklinde üretilebilir. Bu özelliğiyle vitrinde, kasa önlerinde kısaca sunum aşamasında teşhirin kolay yapılmasını sağlar.

Şeffaf poşet https://www.ambalajal.com.tr/kare-tabanli-seffaf-posetler yönetmeliğinde belirtildiği gibi ambalajı gıda ile teması uygun kabul edilmektedir. Ayrıca ürünün tamamen görünmesine olanak sağlar. Fakat ürünün dış ortamdan olumsuz etkilenmesini de engeller.

Şeffaf poşet kolay dolum özelliğine sahiptir. Üretici firmaların ambalajlanma maliyetini düşürür. Ayrıca üzerine yapılan baskı ile daha geniş reklam alanı sağlar.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*