UEDAŞ’tan sımsıcak yardım

/
3 dakika okuma süresi

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ), “Kardeşim Üşümesin” projesiyle kışlık giysi yardımı yapmaya devam ediyor. Projenin son ayağında UEDAŞ, Bursa İznik’in Çandarlı ilkokulu öğrencilerine yardım yaptı. Kasım ayında başlatılan proje kapsamında bu yıl toplam bin öğrenciye ulaşıldı. 

UEDAŞ, hizmet bölgesinde ihtiyacı olan köy okullarında öğrenim gören öğrencilere kışlık giysi yardımında bulunuyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan UEDAŞ’ın 2014 yılında başlayan “Kardeşim Üşümesin” projesinde son dağıtım Bursa’nın İznik ilçesine yapıldı. Yardım kampanyası ile UEDAŞ, Çandarlı İlkokulunda öğrenim gören 112 öğrenciye kaban ve bereden oluşan kışlık giyim eşyası hediye etti.

Okulda düzenlenen programa Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Gemlik İşletme Müdürü Mehmet Faruk Bozan, İznik İşletme Koordinatörü Hüseyin Karakaş katıldı.  Güney Marmara’nın ihtiyaç sahibi köylerindeki öğrencilere kışlık giyim yardımı götüren UEDAŞ yetkilileri, öğrencileri kendi elleriyle giydirerek, onların sevinçlerine ortak oldu.

Projenin bu yılki son ayağı tamamlandı

Proje hakkında bilgiler veren Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, “Sosyal sorumluluk kapsamında kış aylarında gerçekleştirdiğimiz “Kardeşim Üşümesin” projemiz için bugün İznik’te öğrencilerle buluştuk. Genel Müdürümüz Mesut Efe’nin destekleriyle uzun soluklu ve sürdürülebilir projelerle bölgemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Kasım ayında başladığımız projenin bugün son ayağını tamamlıyoruz.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonunda ihtiyacı olan köy okullarına giderek öğrencilerimize yardımda bulunuyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimiz önümüzdeki dönemde de devam edecek” dedi.

Yüce, ayrıca 2013 yılında başlatılan İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile koordineli olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere UEDAŞ aracılığı ile her yıl 1000 adet kışlık giysi yardımı yapıldığını sözlerine ekledi.

Minik öğrenciler okullarına kadar gelip kendilerine kışın üşümemeleri için hediyeler veren UEDAŞ yetkililerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.