Yardım dualarla yola çıktı

GÜNDEM, SÜRMANŞET

Türkiye-Suriye sınırındaki Bayır Bucak bölgesinde yaşayan ve DAEŞ, PYD ve Suriye Rejiminin saldırıları altında bulunan Türkmenler için İznik’ten bir kamyon yardım toplanarak dualarla uğurlandı.

Ak Parti İznik İlçe Başkanlığı ve Kadın Kollarınca toplanan yardım kolileri, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Tosun ve yönetimi tarafından uğurlandı.

Belediye Başkanı Sargın uğurlama öncesi dua ettirerek, burada yaptığı açıklama da İznik adına güzel bir çalışmanın içerisinde bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi: “Türkiye dünyadaki mağdur ve mazlum ülkelere yardım etme ve kucak açma konusunda en hassas davranan ülkelerin en başında yer alıyor. İznik bu konuda her zaman duyarlı olduğunu göstermiş ve yardım elini uzatmıştır. Hükümetimiz, Bayır-Bucak Türkmenlerine her türlü yardımı yapıyor. Bu da Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu gösteriyor. Bizler dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara yardım eden tek ülkeyiz. Şimdi de Bayır Bucak’da ki Türkmen kardeşlerimize destek oluyoruz. Bu yardım kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu büyük ülkeye yakışan budur. Allah yar ve yardımcımız olsun”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.