Tag archive

ağaç

700 yıllık selvi ağacını yakıp kesmeye kalktılar

KATEGORİ: GÜNDEM

Roma ve Osmanlı dönemine şahitlik eden 700 yıllık selvi ağaçlarının gövdesi içinde ateş yaktılar. Gövde genişliği 6 metre, uzunluğu ise 20 metreyi bulan tarihi selvi ağacı, arıları kaçırmak için yakılan ateş nedeniyle zarar görmüş durumda.

DEVAMI İÇİN

Ne mağaza ne market, budama açılışı yaptılar

KATEGORİ: YAŞAM

İznik’te çiftçiler meyve ağaçlarını budamaya törenle başladı.Tarlada kurdele kesilerek budama dönemi açıldı. Güney Marmara’nın tarım ambarı olan İznik ovasında nektar (şeftali) bahçelerinde budama dönemi başladı.

DEVAMI İÇİN

Sağanak yağış ve fırtına erik ağaçlarına zarar verdi

KATEGORİ: EKONOMİ

İznik ilçesinde fırtına ve sağanak yağmur erik ağaçlarına zarar verdi. Bu yıl erik bolluğu yaşanıyor. Ancak dün gece yağan sağanak yağmur ve fırtına sebebiyle Çakırca ovasındaki erik ağaçları hasar gördü.

DEVAMI İÇİN

Polis hatıra ormanına ağaç diktiler

KATEGORİ: GÜNDEM
  • polis-2.jpeg
  • Polis-hatıra-ormanına-ağaç-diktiler.jpg
  • polis-1.jpeg

Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde, İznik İlçe Emniyet Müdürlüğü, Abdulvahap tepesindeki Polis Hatıra Ormanına ağaç dikti.

DEVAMI İÇİN

İznik sahilinde ki ağaç kesimini İrgil sordu, Aktaş yanıtladı “400’ü aşkın ağaç dikilecek”

KATEGORİ: SİYASET

İznik’in sahil düzenlemesi çalışmaların da ağaçların neden kesildiği hakkında CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a twitter üzerinden soru yöneltti. 

DEVAMI İÇİN

1 2 3 5
YUKARI ÇIK
destek patent