• ağaç-4.jpg
  • iznik-sahilinde-ağaçlar-kesildi.jpg
  • ağaç.png
  • WhatsApp-Image-2018-03-29-at-13.52.14-1.jpeg
  • WhatsApp-Image-2018-03-29-at-13.52.12-2.jpeg
  • WhatsApp-Image-2018-03-29-at-13.52.13.jpeg
  • WhatsApp-Image-2018-03-29-at-13.52.12-3.jpeg

Sahilde yine o bildik manzara, Sargın: Talimat verdim kesilmeyecek! Çalışkan: Yeter artık!

KATEGORİ: YAŞAM

İznik sahilinde ağaçlar kesildi. Belediye ekipleri sabah saatlerinde sahil kıyısında 30-40 yıllık 6 adet ağacı kesti. Hızarlarla kesilen ağaçlar, kepçeler ile yıkıldı. Olaya tanık olan vatandaşlar kesime tepki gösterdi. Belediye başkanı Sargın, “talimat verdim bundan sonra ağaçlar kesilmeyecek.” CHP’li başkan Çalışkan’da “Yeter artık” dedi.  
Sahilde ağaçların kesildiği haberini alan Cumhuriyet Halk Partisi İznik ilçe örgütü, kesilen ağaçları yerinde gördü. CHP ilçe başkanı Asiye Çalışkan, “Geçtiğimiz aylarda da aynı şekilde ağaçlar kesilmiş ve yine açıklama yapmıştık. Belediye ağaçların artık kesilmeyeceğini söylemişti. Maalesef bugün yine bu kesim devam ediyor. Biz duyarlı oldukça halkımız da sağ olsun güzel tepkiler veriyor. Bu böyle gitmez. Önümüz yaz. planlı projeli ne yapılacaksa yapılsın. Polen için ağaç kesilmez. Ciddi anlamda yapılacak işler var bu sahilde. Ağacı gelip ta orta yerinden kesip bırakıyorlar. Yetkililer bu konu da duyarlı olsunlar. Bizler artık bu tür şeylerle karşı karşıya gelmek istemiyoruz. İznik için en iyisi neyse onu yapalım. Ama bu şekilde devam edemeyeceğiz. Ormaniye gelsin o ilgilensin. Ormaniyeden rapor var deniliyor. Ancak raporu kimsenin de gördüğü yok. Bununla ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da kesilen ağaçların halk diliyle deli kavak olduğunu ve etrafa polen yaydığını vatandaşların ise bu durumdan şikayetçi olduğunu söyledi. Bazıları da kurtlanmış ve çürümüş ağaç olduğunu söyleyen Sargın, “Ayrıca talimat verdim. Başka ağaç kesmeyecekler” dedi.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from YAŞAM

DESTEK PATENT HAKKINDA

Destek Patent, 1983 yılında sınai haklar (marka, patent, tasarım) alanında hizmet vermek
YUKARI ÇIK
destek patent muhasebe programları