Tag archive

don

Bursa valiliği yine uyardı bu kez don riski var

KATEGORİ: EKONOMİ

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre “Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde bu geceden başlayarak cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalar gerekmektedir.”

DEVAMI İÇİN

Çiftçi dikkat! Valilik don uyarısında bulundu

KATEGORİ: EKONOMİ

Çiftçilere dona karşı uyarı geldi. Sakı gününden itibaren hava sıcaklığının düşerek, Marmara’nın iç kesimlerin de dona çevireceği belirtildi. Valilikten yapılan açıklamada, “Karadeniz üzerinde gelen soğuk hava dalgası sebebiyle salı günü gece saatlerinden cuma gününe kadar, Marmara’nın iç kesimleri ve göller yöresinde hafif, İç Anadolu, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif, yer yer orta kuvvette don beklenmektedir.

DEVAMI İÇİN

Ovada kırmızı alarm

KATEGORİ: EKONOMİ/GÜNDEM/MANŞET

İznik ovasını don vurdu. Binlerce dönüm tarım arazisine ekili sebze zarar gördü. Afetin ekonomik boyutu milyon liralarla ifade ediliyor. Yüksek kesimlere düşen kar, İznik ovasını yaktı geçti. Sabaha karşı meydana gelen don çiftçiyi hüsrana uğrattı. İznik irat Odası başkanı Vahit Mutlu, afet ile ilgili açıklama yaptı. Mutlu, “Brokoli ve Lahana haricinde Biber, Domates, Kabak, Patlıcan…

DEVAMI İÇİN

Dona karşı don kırıcı üretildi

KATEGORİ: EKONOMİ/MANŞET

Bir benzeri sadece Yeni Zellanda da bulunan donla mücadele makinesini Bursa’nın İznik ilçesinde ürettiler.

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
izmir Klima Servisi destek patent canlı bahis siteleri