Tag archive

muhtar

İki köy de oylar eşit çıkmıştı biri belli oldu bakın kim kazandı

KATEGORİ: GÜNDEM

 İznik’te 31 mart yerel seçiminde 46 mahalle de muhtarlık seçimi yapıldı. Muhtarlık yarışında iki köyde oylar eşit çıktı. 918 seçmenin bulunduğu Çakırca köyün de mevcut muhtar Zeki Bayrak, rakibi eski muhtar Emin Akın ile yarıştı. Bayrak ve Akın 403’er oy aldı.

DEVAMI İÇİN

Başkan yardımcısı Hıştıroğlu bakın nereye aday oldu

KATEGORİ: GÜNDEM
Mehmet Hıştıroğlu

İznik Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu, Dırazali köyü muhtar adayı olduğunu açıkladı. 30 yıldır Dırazali köyü muhtarlığı görevinde bulunan ve 17 yıldır da Muhtarlar Derneği başkanlığını yürüten Yakup Sevinç, tekrar aday olmayacağını açıkladı.

DEVAMI İÇİN

Gölcüklü muhtarlar anladı İznikli muhtarlar hala anlamadı

KATEGORİ: GÜNDEM

Gölcük’ün Köy Muhtarları Gölcük Muhtarlar Derneği’nde bugün bir araya geldi. Gündem de ise İznik ve Gölcük’ün ormanlarına yapılmak istenen Rüzgâr Enerji Santralleri vardı. Toplantıya santrallerin kurulacağı İznik’in Hacıosman, Gürmüzlü, Çandarlı, Tacir, Sarısu, Kırıntı ve Kutluca köylerinin muhtarları katılmadı.

DEVAMI İÇİN

Muhtar o projeye isyan etti: “Köylünün ulaşımı engelleniyor. Üzücü kazalar olur”

KATEGORİ: GÜNDEM

İznik Güney Çevre Yolu Projesinde köylere ve ova da ki tarlalara giden yolun kapatılacağı bilgisi çiftçi ve köylüleri tedirgin etti. İznik’in güneyinde kalan ve Karadeniz caddesinden ulaşım sağlanan Çamdibi, Şerefiye ve Çampınar köyünün yolunu yeni çevre yolunun kestiği öğrenildi.

DEVAMI İÇİN

Efsane muhtar Ula hayatını kaybetti

KATEGORİ: YAŞAM

İznik’te tam 30 yıl boyunca muhtarlık yapan ve adı efsaneye çıkan Saffet Ula (87), hayatını kaybetti.

DEVAMI İÇİN

YUKARI ÇIK
destek patent