OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

İznik’e Bungalov turizmi

SÜRMANŞET/YAŞAM

İznik Katırlı Dağlarında Eko Turizm projesi hayat geçiyor. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın talimatı üzerine Kırsal ve taşra mahallelerine destek amacı ile Eko Turizm Potansiyelinin geliştirilmesi için proje hazırlandı. İznik Katırlı dağlarında bulunan Şerefiye ve Çampınar Mahallelerinde Bungalov evleri Eko Turizmine hayat verecek. BEBKA tarafından hibe almaya hak kazanan İznik Belediyesi ilk projesinin temel atma töreni gerçekleştirdi.

İznik Belediyesinin hazırladığı BEBKA Projesi Temel Atma Törenine Bursa AK Parti Milletvekili İsmail Aydın, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Fırat Toprak, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu, Necati Tosun, BEBKA Mali İşler Biirim Başkanı Önder Erdoğan, BEBKA İzleme Uzmanı Murat Çalışkan, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Şerefiye ve Çampınar Mahalle muhtarları, Mahalle sakinleri ve Belediye birim Müdür ve personelleri katıldı.

Açılış konuşmalarını ev sahibi olarak Şerefiye Mahalle Muhtarı Hamit Tilki ve Çampınar Mahalle Muhtarı Zafer Beyhan yaptığı konuşma da” Sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Bu güzel projeyi bizim bölgemizde seçtiğiniz için teşekkür ediyoruz. Mahallelerimize , İznik’e ve Turizme hayırlı uğurlu olsun” dediler.

“2016 İznik’in Vizyon Yılı Olacak”

 Medeniyetler Başkenti İznik Belediye Başkanı Osman Sargın İznik Bungalov evleri temel atma töreninde yaptığı konuşmasın da” Allah’ımıza hamd olsun vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmenin  mutluluğunu yaşıyoruz. Yine muhtarlarımız çok iyi hatırlıyorlar İznik’e öyle bir proje yapacağız ki sizin çehrenizi değiştirecek inşallah dedik. Bizler göreve geldiğimiz de İznik’i Hep Birlikte Yeniden İmar Edeceğiz dedik. Çalışmalarımıza Kanalizasyon, Yağmur suyu, Doğalgaz ve İçme suyu  altyapı çalışmaları ile başladık. Allah’ın izniyle altyapı bitmek üzere, üstyapı  çalışmaların ise yüzde yetmişi tamamlandı. Temelini atmış olduğumuz Bungalov evleri İznik’te Eko Turizm Potansiyelini artıracaktır. İznik Belediyesi olarak BEBKA’ya sunduğumuz projenin toplam bütçesi 416.800,00 Türk Lirası olup, BEBKA’dan projeye 357.651,47 Türk Lirası destek çıktı. Bir yıl içerisinde tamamlanacak olan proje, Eko turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi kapsamında 14 Adet Ahşap ev, Restaurant, Yürüyüş parkuru, Yöresel ürünleri satış yerleri, Geleneksel Okçuluk ve Paintball alanları oluşturulacak. Ayrıca 2016 yılı içerisinde İznik Gölü Sahil Düzenleme Projesi, Bayraklı Dede Projesi, İznik Belediyesi Hizmet Binası ve Bugün temelini attığımız Eko Turizm Potansiyelin geliştirilmesi amacı ile İznik Belediyesi Bungalov Evleri Projesini hayata geçiriyoruz. Belediyemiz tarafından 14 adet Bungalov evi her biri 24 metrekare alan üzerine iki kişilik olarak yapılacaktır. Ayrıca bölgeye Kır Lokantası, Geleneksel Okçuluk üzerine eğitim alanları ile Paintball alanları oluşturulacaktır. Yürüyüş parkurların yanında Kırsal kalkınmaya destek amaçlı Yöresel ürünleri tanıtmak amacı 2 adet ünite oluşturulacaktır. İlçemize ve Eko Turizmine hayırlı olsun” dedi.

 “İznik’e Alternatif Turizm”

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan’da “Şu anda İznik’in zirvesindeyiz. İnşallah bu ve benzeri yatırımlar sayesinde geçmişte olduğu gibi İznik gelecekte de zirvelerde olmaya devam edecek. Onun işaretlerini görmek onun işaretlerine tanıklık etmek gerçekten mutluluk vericidir.  Bugün iki mahallemizi birleştiren hem de ilçemiz için ilçemizin geleceği için örnek teşkil eden projenin temel atma törenindeyiz. Biliyorsunuz turizm deyince akla genelde son yıllarda Deniz, Kumsal, Güneş geliyor ama Bungalov evleri gibi böyle alternatif turizm alanlarının da giderek geliştiğini görüyoruz. Dünya üzerinde de bu tür yerlerin cazibesi de giderek arttığını bu konuda talebin de giderek arttığını görüyoruz. Tabi İznik ilçemiz öyle bir ilçe ki her şeyi bir arada görebiliyor ve yaşayabiliyoruz. Dolayısıyla imkân olarak nimet olarak başlıklarımızın çok olduğu düşünülürse o başlıklarla ilgili yatırımların yapılması da çok isabetli olur diye düşünüyorum. Bugün onun bir örneğini hep beraber tanıklık ediyoruz. İnşallah gelecekte alt yapısı, üst yapısı, kültür alanında, Turizm alanında, Sağlık ve Eğitim alanlarında çok mesafeler almış olarak daha lider konuma taşınacaktır. İznikli hemşehrilerimize bu ve benzeri yatırımların hayırlara vesile olmasını ve bu güzelliklere güzellik katmasını temenni ediyorum. Bu yatırım da emeği geçen belediyemiz ve BEBKA ve diğer ilgili kişili kurumlara teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

bungolo1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SÜRMANŞET

Dilekler gerçek oldu

Projenin yöneticiliğini yapan Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, “Bir Dilek

Sargın gençlerle buluştu

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın mahalle ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz akşam Boyalıca Mahallesinde
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT