OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Hayırlı işler dilediler

SÜRMANŞET/YAŞAM

 

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ile İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Hanım Elleri Çarşısını ziyaret ederek  “El Emeği Göz Nuru” ve “Yöresel Tatların” bulunduğu çarşıyı gezerek hayırlı işler diledi.

İznik Kent Konseyi Kadın Girişimcileri tarafından Geçtiğimiz yıl açılışı gerçekleşen Hanım Elleri Çarşısı hizmet vermeye devam ediyor. Yeşil Camii bölgesinde bulunan Hanım Elleri Çarşısı İlçe’ye gelen turistlerin yanı sıra öğrenci ve ilçe halkına da yöresel lezzetler sunuyor.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Refiki Kaymakam Adayı Ömer Faruk Duman, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar ile İznik Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar birlikte Hanım Elleri Çarşısını ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundular.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklamada ” Geçtiğimiz yıl açılışını gerçekleştirdiğimiz Hanım Elleri Çarşısı Yeşil Camii Çevre düzenlemesi ile güzel bir mekana kavuşacak. Ev Hanımlarımızın “El Emeği Göz Nuru” eserlerin yanı sıra yöresel lezzetlerimizi de burada tanıtma imkanı buluyoruz. Bu eser ve lezzetleri ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlere sunarak ilçe ekonomisine katkıda bulunuyorlar. İznik Kent Konseyi Kadın girişimcilerimize bu değerleri ortaya koydukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Hanım Elleri  çarşısında bulunan Ev Hanımları Kaymakam Pehlivan ile Başkan Sargın’a kendi elleri ile yaptıkları yöresel lezzetleri ikram ettiler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON SÜRMANŞET

Dilekler gerçek oldu

Projenin yöneticiliğini yapan Çocuklar Hepimizin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Derneği, “Bir Dilek

Sargın gençlerle buluştu

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın mahalle ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz akşam Boyalıca Mahallesinde
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT