Celine Dion iki günde iki sevdiği insanı kaybetti

Celine Dion iki günde iki sevdiği insanı kaybetti

MAGAZİN

Dünya’nın en ünlü şarkıcılarından biri olan Celine Dion, iki günde iki acı yaşadı. Celine Dion kocasının ölüm haberi ile sarsılmışken, 2 gün sonrada aynı kanser hastalığından ağabeğini de kaybetti. Celine Dion’in kimdir?

Dünyanın en seksi isimlerinden birisi olan Celine Dion ile ilgili sıcak dakikaların yaşanıldığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta perşembe günü eşi olan rena angelili kaybetmekte olan seksi isim Dion bu defa da karşetini kaybettibu ölümler deyim yerindeyse yıktı seksi ismi. Danile Dion elli dokuz yaşındaki kanadalının montreal eyatelitinde veaft etti işte o çok önemli gelişmelerin ayrıntıları haberin detayında.

Dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı Celine Dion’un 59 yaşındaki ağabeyi Daniel Dion, cumartesi günü Kanada’nın Montreal şehrinde kanserden hayatını kaybetti. Daniel Dion’un gırtlak, dil ve beyin kanseri olduğu belirtildi. Celine Dion’un eşi ve aynı zamanda menajeri olan Rene Angelil ise sadece 2 gün önce Perşembe günü üstelik yine aynı hasatalıktan hayatını kaybetmişti. 73 yaşındaki Rene Angelil gırtlak kanseriydi.

Celine Dion Kimdir?

Céline Marie Claudette Dion, 1968 doğumlu Kanadalı şarkıcı, söz yazarı. 1980lerde başladığı müzik kariyerinde çok önemli başarılar elde eden sanatçı, ününü “Falling Into You” adlı albümüyle ve Titanic film müziği olan “My Heart Will Go On” ile tüm dünyaya yaymayı başardı.

Celine Dion, 30 Mart 1968’de Quebec, Kanada’da dünyaya geldi. Annesi Adhemar Dion ve babası Therese Tanguay’ın 14 çocuğunun en küçüğüydü. Aile katolikti ve maddi açıdan güçsüzdü. Dion henüz 5 yaşındayken ailesine ait olan “The Vieux Baril” adlı piyano-barda şarkı söylüyordu. O zamanlar tek hayali bir şarkıcı olmaktı.

Dion ilk bestesini annesi ve babasının yardımıyla 12 yaşında yaptı. Şarkının adı “Ce N’Était Qu’un Rêve”di. Kardeşlerinden biri bu şarkının kaydını bir kaset kapağının arkasında adını gördüğü yapımcı René Angélil’e yolladı. Angélil Dion’un sesini çok beğendi ve albüm yapabilmek için Dion’un evini ipotek ettirdi. Böylece sanatçının ilk albümü “La Voix du Bon Dieu”, 1981’de piyasaya çıktı.

Albüm, Quebec’te çok popüler oldu. Bu başarı üzerine Yamaha’nın Tokyo’da düzenlediği Dünya Pop Şarkısı Yarışması’na katıldı ve hem “En İyi Şarkıcı” hem de “En İyi Şarkı” ödülünü kazandı. Böylece ünü yavaş yavaş dünyaya yayılmaya başlamıştı. Bu sırada “D’Amour Ou d’Amitié” adlı şarkısıyla Fransa’da ödül alan ilk Kanadalı şarkıcı ünvanını da kazandı. Aynı zamanda Felix Ödülleri’nde “En İyi Kadın Şarkıcı” ve “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ödüllerini aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*