OLAYLARI HALKA RAPOR EDEN GAZETE

Chrome Android Etkisiyle Aylık 800 Milyon Kullanıcıyı Buldu

Chrome Android Etkisiyle Aylık 800 Milyon Kullanıcıyı Buldu

TEKNOLOJİ

Google Chrome Android kullanımın tüm dünyada hızlı bir şekilde artmasıyla mobil platformda aylık 800 milyon kullanıcı barajını aştı. Bilgisayarlar için kullanılmaya başlanan Chrome akıllı telefonların hayatın vazgeçilmez parçası olmasıyla mobil kullanımda da büyük bir orana ulaştı. Öyle ki bilgisayar kullanımını dahi geçmeye başlayan mobil chrome kullanım oranı aylık 800 milyon kişiyi aştı.

Google Chrome seneler önce PC sahipleri için sunulduğunda, tabii ki henüz akıllı telefonlar sahnede değillerdi.
Ancak aradan geçen yıllarda akıllı cihazların adedindeki artışlar inanılmaz boyutlara geldi ve hem Google Chrome hem de diğer web tarayıcıların mobil sürümleri de ardı ardına bu işletim sistemleri için yayınlandılar. Google’ın gerçekleştirdiği son açıklama ise mobil web tarayıcı piyasasının ne kadar geniş olduğunu bizlere göstermekte oldukça başarılı oldu.

Yapılan son açıklama, Google Chrome‘un aylık tam olarak 800 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanıldığını gösteriyor. Bu rakam aktif kullanımları baz aldığı için kaç cihazda kurulu olduğunu düşünürsek daha da büyük adetlere ulaşılacağı ise kesin. İşin daha da ilginç yanı ise, aktif kullanıcı sayısının geçen sene bu dönemlerde yaklaşık olarak 400 milyon olması.

Yani Google, gerçekleştirdiği çalışmalar ve iyileştirmeler neticesinde bir senede Chrome’un mobil kullanım oranını iki katına çıkarmayı başarmış denilebilir.Bu gidişatın aynı şekilde devam etmesi bekleniyor ve 2016’nın ilk çeyreğinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcının Google Chrome’u mobilde tercih edecekleri tahmin ediliyor.

Ancak geçtiğimiz haftalarda Android Chrome Üzerinde Tehlikeli Bir Açık Daha Saptandı haberi gibi, Chrome’un Android cihazlarda oluşturduğu büyük açığın tehdit düzeyinin artması halinde Google’ın bu durumdan etkileneceği neredeyse kesin. Dolayısıyla bilhassa Android kullanıcılarını kaybetmek istemeyen Google, Chrome’un Android sürümü üzerinde geliştirme ve iyileştirmelere hız vermiş durumda.

Google’ın hedeflediği kullanıcı miktarlarının gerçek olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Eğer Chrome mobil sürümlerini indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

ANDROİD 5.0 GOOGLE CHROME YENİLİKLERİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*

EN SON TEKNOLOJİ

Placeholder

Kamera İç Özellik

Güvenlik sistemlerinin en yaygını olan kamera sistemlerinde genel olarak hep tüm sistemin
Placeholder

Oyun Oynayarak Mutlu Olmak

Hayatın tekdüzeliğini oynadığımız oyunlar ile gideririz, oyunların olmadığı hayat sıkıcıdır, başkalarıyla yarışmak,
smok alien smokal85 ayak mantarı kredi hesaplama Akıllı Tahta Kek Kalıbı medyum Güncel Spor Haberleri
YUKARI GİT